«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο ο Θρίαμβος Λούρου, 3-1 τον Απόλλωνα Πάργας

Για την 1η αγωνιστική των play-off της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Θρίαμβος επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Πάργας και το Σάββατο (20/04) θα αντιμετωπίσει στον Λούρο το Πανλευκάδιο.

Η ομάδα του Βασίλη Σιαφάκα, σημειώνοντας όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Πάργας.

Ο Θρίαμβος Λούρου πήρε το προβάδισμα από το 22ο λεπτό με γκολ του Νταλάκα.

Οκτώ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απέκτησαν «αέρα» δυο τερμάτων χάρη σε γκολ του Γκολάκου, ενώ στο 41′ ο Κολιός έκανε το 3-0.

Στο 54ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με τον Σοάρες Τ., ωστόσο μέχρι το τέλος του ματς δεν μπόρεσαν να πετύχουν άλλο γκολ, το οποίο θα τους έβαζε εκ νέου στο ματς.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Κέφης-Μαυροκέφαλου

Θρίαμβος Λούρου (Βασίλης Σιαφάκας): Βαρέλης, Παππάς, Μαργέτης, Μπάκας, Γόγολος, Γκολάκου (89΄ Δήμας), Μανιώτης, Σιδέρης, Νταλάκας (53΄ Πάνου), Κολιός (75΄ Χαλάστρας), Ζάκκας (82΄ Καρίπογλου).

Απόλλων Πάργας (Γιώργος Μουστάκας): Σκάρπος (50΄ Ζέρης), Τσούμαλης (66΄ Τόρες), Μπουρνάς, Μάρκος Β., Μάρκος Ν., Bojang (50΄ Σόαρες),  Παππάς (81΄ Ευαγγέλου), Γκιγκιζγιάν, Σιδέρης, Μηλιώνης, Σοάρες.