«Καθάρισε» την πρόκριση στον τελικό ο Τηλυκράτης, 4-0 στη Φιλιππιάδα τον Εθνικό

Στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας βρίσκεται σχεδόν και…με τα δύο πόδια ο Τηλυκράτης, ο οποίος επικράτησε με 4-0 στη Φιλιππιάδα του Εθνικού.

Στον πρώτο ημιτελικό για το κύπελλο ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας που έγινε σήμερα στην Φιλιππιάδα, ο Τηλυκράτης Λευκάδας επικράτησε του Εθνικού Φιλιππιάδας με 4- 0 και ουσιαστικά εξασφάλισε το εισιτήριο για τον τελικό.

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 1-0 με γκολ που πέτυχε με πέναλτι ο Γιώργος Καταγής στο 29ο λεπτό.

Στο 60΄ ο Γεωργούσης με σουτ έκανε το 0-2 και στο 66΄ ο Γεωργάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.

Στο 76΄ ο Πριόνας μετά από λάθος της άμυνας του Εθνικού με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το 0-4.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Τσόγκας-Νάστος

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Λαζάρου, Δερβίλης, Σαραντάρης (46΄ Τσίρος), Κακάβας, Λάκκας, Λέντζος, Γείτονας (69΄ Καλπακούλας), Τσιάπη, Μήτσος, Νίκου, Τσιφλίδης (48΄ Τζελιλάι).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Δημητρης Μαγκαφίνης): Τεντζέρης, Πριόνας, Καταγής Σ. (63΄ Μπαλή), Δημητρίου, Χριστογιάννης, Τόσκα, Περιστέρης (61΄ Γεωργάκης), Φράγκος (77΄ Λογαράς), Κολοβός (53΄ Βασίλας), Καταγής Γ., Γεωργούσης.