Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο… πέρασε από την Ναύπακτο η Αναγέννηση Άρτας!

Σπουδαίο διπλό για την Αναγέννηση Άρτας που με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε με 0-2 του Ναυπακτιακού Αστέρα στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής.

Με το τρίποντο αυτό οι παίκτες του Τάσου Νταλάκα  παρέμειναν στο -2 από την πρωτοπόρο ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, ενώ “ξέφυγε” εννέα βαθμούς από το τρίτο Σούλι Παραμυθιάς.

Στο 45ο λεπτό ο Τσελά με σουτ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Τάσου Νταλάκα που ηταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 78ο λεπτό ο Αλέξανδρος Παπακίτσος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2!

Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος ( Ηλείας)

Βοηθοί: Ασημακόπουλος–Λιάπης (Ηλείας)

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημητρης Κάκκος): Σιδέρης, Γιαβρούτας (78΄ Φούντος), Γιαννακόπουλος, Πέκεζ, Θωμόπουλος, Μπιτσάκου, Αδραχτάς (61΄ Σταθόπουλος, 90΄ Μαγκανάκης), Ζαχαρόπουλος, Θεοχάρης, Κονιδάς, Ανδρεόπουλος.

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας): Μήτσιος, Τσελά, Γκανάρας (56΄ Κραμπής), Σχισμένος, Παπαρούνης, Μανιώτης (75΄ Χεμπέγια), Παπακίτσος Α., Χούσος, Γκολάκου, Νταλάκας (68΄ Λάκκας), Μπότσαρης (81΄ Παπακίτσος Δ.).