Νίκη με ανατροπή για το Σούλι Παραμυθιάς, 2-1 τον Θρίαμβο Σερβιανών

Νίκη με ανατροπή σημειώσαν οι ποδοσφαιριστές του Λευτέρη Βέρμπη.
Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν καλύτερα στο ματς και να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Το σκορ τελικά άνοιξε στο 25΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαφίτσα αλλά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε μια επίθεση των γηπεδούχων ο αρχηγός του Θριάμβου Διαμαντόπουλος στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του Ζότα με τους πράσινους να ισοφαρίζουν με αυτό τον τρόπο σε 1-1.
Στην επανάληψη και με την είσοδο αρκετών ποδοσφαιριστών η Παραμυθιά πήρε πόντους στο γήπεδο ανέβασε την απόδοση της διημιούργησε ευκαιρίες και στο 81΄ ύστερα από ασίστ του Ντούμα, ο Βαγγέλης Διαμάντης με πολύ ωραίο δυνατό σουτ έγραψε το 2-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Βλάχος, Μουσκάι, Μαρμούτας, Νάσιος, Διαμάντης Σπ., Κύργιος, Τσουμάνης, Μώκος Βασ., Αντώνης, Παρχαρίδης, Μπουκουβάλας.

Αγωνίστηκαν και οι: Μαλλάτος, Μπέλλος, Γεωργάκης, Ντόκος, Διαμάντης Βαγ., Λύγκας, Αντωνόπουλος, Μώκος Βαγ., Ντούμας
Θρίαμβος Σερβιανών (Τάτσης): Ζότα, Μπάλλος, Διαμαντόπουλος, Δρόσος, Πάκος, Τσιέπας, Μανιώτης, Τσιαφίτσας, Ηλίας, Μπλέτσας, Αλεξίου.
Αγωνίστηκαν και οι: Μελιγγιώτης, Βραχνός, Μουζακίτης, Ρούκης, Τσίντας, Σκούφης, Γιώτης.

πηγή: theball.gr