Νίκη Λευκάδας- Δάφνη Αγίου Δημητρίου 64-62

Να επιστρέψει στις νίκες ήθελε η Γυναικεία Ομάδα της Νίκης Λευκάδας και τα κατάφερε. Επικράτησε της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με σκορ 64-62 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Κλειστό της Λευκάδας.

Mε τη νέα εντυπωσιακή μπλε φανέλα, οι αθλήτριές της Νίκης Λευκάδας κατάφεραν και ξεπέρασαν το δύσκολο εμπόδιο της Δάφνης, πήραν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα κόντρα σε μια σκληροτράχηλη ομάδα και έτσι με ρεκόρ 2-2 θα αγωνιστούν χωρίς άγχος την ερχόμενη εβδομάδα στην Αθήνα απέναντι στον Παναθηναϊκό!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Στην επανάληψη τα κορίτσια του Νίκου Δουβίτσα έβγαλαν μεγαλύτερη ενέργεια και πήραν διαφορά μέχρι και 12 πόντων, την οποία όμως απώλεσαν με νευρικά και αβίαστα λάθη στην άμυνα. Εν τέλει η ομάδα μας πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και σίγουρα οι φίλαθλοι μας ευχαριστήθηκαν εκτός από τη νίκη και ένα πολύ όμορφο και ποιοτικό παιχνίδι!

Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρπάνος

Tα δεκάλεπτα: 17-21, 32-32, 49-43, 64-62

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 15 (1), Τελίδου 10 (2), Καμπουράκη 5 (1), Μπράουν 19, Γούναρη, Ψυχογιού 2, Παπαδοπούλου, Στάρα 13 (2), Δεληγιάννη

Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Βλάνη 2, Αλεξανδρή 10 (2), Μανώλη 9 (1), Αξιοπούλου 2, Γιαμπάνη 4, Σέσλεκ 16, Μπράουν 19 (2)