Απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής ο ΑΟ Καρυάς

Ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τον ΑΟ Καρυάς να κερδίζει την Φορτούνα με 1-0 στο γήπεδο της Βαλανιδοράχης και να παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι στο 9 ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, το εκτέλεσε ο Σταματέλος αλλά ο Τσοβίλης απέκρουσε.

Λίγα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα (81΄)  ο Μονόλιθος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσοβίλη και  και χάρισε μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Λαϊνάς-Νάστος

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Τάκης Κασκάνης): Τσοβίλης, Νικολάου Π., Μήτος-Κώτσης Α., Παππάς, Νόνας, Σουπέ, Μήτος-Κώτσης Ι.(57’ Τσάλης), Ευθυμίου(63’ Νικολάου Α.), Τζίμας, Χριστοδούλου, Κοντοδήμας(49’ Τσεκούρας).

ΑΟ Καρυάς (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Βενέτης, Φούντας, Χαλκιόπουλος, Ρεκατσίνας, Σάντας Σ., Χότζας(74’ Gjolena), Σταματέλος, Μεϊντάνης, Μονόλιθος, Ορφανός (54’ Σάντας Χ.), Κρητικός.