Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης πέρασε με 1-2 από τον Άγιο Γεώργιο

Σπουδαία νίκη για την Φορτούνα Βαλανιδοράχης καθώς επικράτησε με 2-1 του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου για την 19η  αγωνιστική του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες έψαχναν το γρήγορο γκολ αλλά χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία μέχρι το 13ο λεπτό  όταν ο Τσεκούρας μετά από πάσα του Νόνα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Στο 24′ μετά από φάση διαρκείας ο Νάνος κάνει το 0-2 με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου μείωσε σε 1-2, και λίγα λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες. Η μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή χάθηκε στο 84′ με τον Τάσση να πραγματοποιεί διπλή απόκρουση και να χαρίζει την νίκη στην ομάδα του.