United Cup: Ήττα για Περβολαράκη χωρίς επιπτώσεις…

Ο Μιχάλης Περβολαράκης ηττήθηκε από τον Βούλγαρο και Νο196 του κόσμου, Ντίμιταρ Κουζμάνοφ με 6-1, 6-1 σε 65 λεπτά στο 4ο παιχνίδι της σειράς για τον Α’ όμιλο του United Cup, μια ήττα όμως που δεν επηρεάζει σε κανένα σημείο την ελληνική ομάδα.

Ο Νο2 Έλληνας τενίστας τελείωσε το παιχνίδι κερδίζοντας 20 πόντους στο service του έχοντας 54% στο 1ο service (14/26) και 27% στο 2o (6/22), ενώ κατάφερε να πάρει μόλις 7 πόντους από το αντίπαλο service (7/36).

Στο 1ο set ο Περβολαράκης κατάφερε να απαντήσει στο love game του Κουζμάνοφ ισοφαρίζοντας σε 1-1, όμως στη συνέχεια ακολούθησε ένα σερί 5 games για τον Βούλγαρο, ο οποίος έκλεισε το set σε 34 λεπτά.

Την ίδια εξέλιξη είχε και το 2ο set με τον Περβολαράκη να προηγείται με 1-0, αλλά στη συνέχεια ο Κουζμάνοφ με 6 σερί games να φτάνει στη νίκη μειώνοντας για τη Βουλγαρία σε 3-1.

Ακολουθεί το διπλό μικτό με τον Στέφανο Τσιτσιπά και τη Μαρία Σάκκαρη να αντιμετωπίζουν το δίδυμο Τοπάλοβα/Αντρέεφ με το οποίο θα ολοκληρωθεί και η σειρά των αγώνων με τη Βουλγαρία.