Αγχωτική νίκη του Θριάμβου Λούρου, 2-1 τον ΑΟ Πλαγιάς

Λυτρώθηκε στην κυριολεξία ο Θρίαμβος Λούρου, στο 88΄. Στο λεπτό αυτό σκόραρε ο Γεωργίου και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη, με αντίπαλο τον ΑΟ Πλαγιάς (2-1).

Η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα κατάφερε να προηγηθεί στο 20΄ όταν μετά από σέντρα του Γιώργου Κολιού ο Κοκόλης Στ. στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα με το κεφάλι την έστειλε στα δίχτυα του Γιώργου Καταγή.

Ο ΑΟ Πλαγιάς ισοφάρισε στο 36΄ με πέναλτι του Λάμπρου Καταγή.

Στο 88΄ ήρθε όμως σαν πραγματικός σωτήρας ο Γεωργίου ο οποίος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γιώργου Κολιού έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

Μετά το γκολ ο σκόρερ είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Ρίππη και αποβλήθηκε.

Ο ΑΟ Πλαγιάς έπαιζε με δέκα παίκτες από το 5ο λεπτό όταν ο Κοκόλης Γ. είδε την κόκκινη κάρτα του Ρίππη.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Χουλιάρας-Σίσκας

Θρίαμβος Λούρου (Δημήτρης Μπαλάφας): Παναγιωτίδης, Σάκκος (46΄Τζιάκος), Πάνου, Γόγολος, Κολιός Π., Μπρούβας, Κώστας (78΄Τζαφέρης), Γεωργίου, Κολιός Γ., Χαλάστρας (90΄+λ.τρ. Καρπούζος), Δήμας Χ.

ΑΟ Πλαγιάς (Θωμάς Βασιλειάδης): Καταγής Γ., Κοκόλης Γ., Βερύκιος, Μαχαλιώτης, Καταγής Λ., Κοκόλης Σ., Σταμουλάκης Γ., Μωραΐτης Ι., Σταμουλάκης Σ. (83΄λ.τρ.Σκλήβας), Φερεντίνος, Μπουρδάρας (79΄Καταγής Β.).