Διεκόπη το Α.Ε. Πρέβεζας-Κατούνα, λόγω έντονων καιρικών φαινομένων

Τα έντονα καιρικά φαινόμενα που έπληξαν την ευρύτερη περιοχή της Πρέβεζας το μεσημέρι του Σαββάτου, ήταν η αιτία που ανάγκασε το διαιτητή κ. Νίκο Ρούσσο να διακόψει το παιχνίδι ΑΕ Πρέβεζας-ΠΕΑΣ Κατούνας στο 71ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Η Ένωση ήταν καλύτερη στην έναρξη του αγώνα και στο 11′ μετά από ωραίο συνδυασμό των Ζέρη και Κουτρούμπα ο Τσούτσης από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καρφάκη ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ. Στο 20′ και πάλι ο Καρφάκης μπλόκαρε την μπάλα σε ωραίο γυριστό σουτ του Ζέρη, ενώ 10 λεπτά αργότερα η Κατούνα είχε την πρώτη αξιόλογη ευκαιρία όταν ο Βασιλάκος απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Φέτση.

Στο 35′ ξεκίνησε δυνατή βροχόπτωση με αποτέλεσμα ο αγωνιστικός χώρος να δυσχεραίνει ιδιαίτερα τις προσπάθειες των δύο ομάδων, οι οποίες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς να έχουν σκοράρει.

Στην επανάληψη η Κατούνα έχοντας τον δυνατό άνεμο υπέρ της, πίεσε την Ένωση από το πρώτο λεπτό και κατάφερε στο 65′ να προηγηθεί με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φέτση. Δυο λεπτά αργότερα η Κατούνα έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά της με τον Φωτεινό να πλασάρει άουτ, ενώ στο 70′ ο Πετούσης βγήκε μόνος του απέναντι από τον τερματοφύλακα της Ένωσης, ωστόσο πλάσαρε άουτ.

Κάπου εκεί ο κ. Ρούσσος πήρε την απόφαση να διακόψει το παιχνίδι αφού οι άνεμοι που έπνεαν ήταν ιδιαίτερα ισχυροί. Ο κ. Ρούσσος περίμενε αρκετά λεπτά μήπως εξασθενήσουν τα καιρικά φαινόμενα και αφού βγήκε να ελέγξει ξανά τον αγωνιστικό χώρο πήρε την τελική απόφαση για οριστική διακοπή.

Διαιτητής: Ρούσσος

Βοηθοί: Μπάκος, Μαυροκέφαλου

ΑΕ Πρέβεζας (Αμάραντος): Βασιλάκος, Dedi, Ζήσης, Πανταζής, Ζιώγκας, Κουτρούμπας, Ζέρης, Νταλάρδας, Δαρδαμάνης, Νικάκης, Τσούτσης

ΠΕΑΣ Κατούνας (Μπάλτσας): Καρφάκης, Σερβος, Celay, Καββαδάς, Διγενής, Φωτεινός, Καλογέρης, Μπαλτσας, Πετούσης, Φέτσης, Φωτεινός.

πηγή: atpreveza.gr