Αρχική ΝΕΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το πρόγραμμα της Football League

0

Δείτε αναλυτικά τα παιχνίδια των 18 ομάδων τη φετινή σεζόν.

Την Πέμπτη (5/10) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Football League στα γραφεία της Διοργανώτριας Αρχής. Εκεί, έγινε γνωστό το πότε τελειώνει το πρωτάθλημα, η πρεμιέρα, καθώς και οι εμβόλιμες αγωνιστικές. Συγκεκριμένα, αυτές θα λάβουν χώρα τη 10η (20/12), 15η (31/1), 21η (7/3), 26η (4/4) και 29η (25/4) αγωνιστική.

Το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ Άρη και ΟΦΗ, των δύο φαβορί για άνοδο στη Super League, θα διεξαχθεί την 8η αγωνιστική (9-10/12) στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Αναλυτικά:

1η αγωνιστική (21-22/10)

Σπάρτη – Παναιγιάλειος
Πανσερραϊκός – ΟΦΗ
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Εργοτέλης – Καλλιθέα
Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Βέροια – Απόλλων Πόντου
ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός – ΑΕ Καραϊσκάκης
Άρης – Αιγινιακός
Αχαρναϊκός – Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική (28-29/10)

Εργοτέλης-ΑΟΧ Κισσαμικός
Καραϊσκάκης-Αχαρναϊκός
Καλλιθέα-Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας-Βέροια
Τρίκαλα-Άρης
Απόλλων Πόντου-Σπάρτη
Αιγινιακός-Δόξα Δράμας
Παναιγιάλειος-Πανσερραϊκός
Αν. Καρδίτσας-ΟΦΗ

3η αγωνιστική (4-5/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
Παναχαϊκή-Εργοτέλης
Βέροια-Καραϊσκάκης
Άρης-Καλλιθέα
Σπάρτη-Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας-Τρίκαλα
Πανσερραϊκός-Απόλλων Πόντου
ΟΦΗ-Αιγινιακός
Αν. Καρδίτσας-Παναιγιάλειος

4η αγωνιστική (11-12/11)

Παναχαϊκή-ΑΟΧ Κισσαμικός
Αχαρναϊκός-Βέροια
Εργοτέλης-Άρης
Καραϊσκάκη-Σπάρτη
Καλλιθέα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Πανσερραϊκός
Τρίκαλα-ΟΦΗ
Απόλλων Πόντου-Αν. Καρδίτσας
Αιγινιακός-Παναιγιάλειος

5η αγωνιστική (18-19/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Βέροια
Άρης-Παναχαϊκή
Σπάρτη-Αχαρναϊκός
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Πανσερραϊκός-Καραϊσκάκης
ΟΦΗ-Καλλιθέα
Αν. Καρδίτσας-Απόλλων Λάρισας
Παναιγιάλειος-Τρίκαλα
Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου

6η αγωνιστική (25-26/11)

Άρης-ΑΟΧ Κισσαμικός
Βέροια-Σπάρτη
Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας
Αχαρναϊκός-Πανσερραϊκός
Εργοτέλης-ΟΦΗ
Καραϊσκάκης-Αν. Καρδίτσας
Καλλιθέα-Παναιγιάλειος
Απόλλων Λάρισας-Αιγινιακός
Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου

7η αγωνιστική (2-3/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Σπάρτη
Δόξα Δράμας-Άρης
Πανσερραϊκός-Βέροια
ΟΦΗ-Παναχαϊκή
Αν. Καρδίτσας-Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος-Εργοτέλης
Αιγινιακός-Καραϊσκάκης
Απόλλων Πόντου-Καλλιθέα
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας

8η αγωνιστική (9-10/12)

Δόξα Δράμας-ΑΟΧ Κισσαμικός
Σπάρτη-Πανσερραϊκός
Άρης-ΟΦΗ
Βέροια-Αν. Καρδίτσας
Παναχαϊκή-Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός-ιγινιακός
Εργοτέλης-Απόλλων Πόντου
Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας

9η αγωνιστική (16-17/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Πανσερραϊκός
ΟΦΗ-Δόξα Δράμας
Αν. Καρδίτσας-Σπάρτη
Παναιγιάλειος-Άρης
Αιγινιακός-Βέροια
Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή
Τρίκαλα-Αχαρναϊκός
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης
Καλλιθέα-Καραϊσκάκης

10η αγωνιστική (20/12)

ΟΦΗ-ΑΟΧ Κισσαμικός
Πανσερραϊκός -Αν. Καρδίτσας
Δόξα Δράμας-Παναιγιάλειος
Σπάρτη-Αιγινιακός
Άρης-Απόλλων Πόντου
Βέροια-Τρίκαλα
Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας
Αχαρναϊκός-Καλλιθέα
Καραϊσκάκης-Εργοτέλης

11η αγωνιστική (6-7/1)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Αν. Καρδίτσας
Παναιγιάλειος-ΟΦΗ
Αιγινιακός-Πανσερραϊκός
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Τρίκαλα-Σπάρτη
Απόλλων Λάρισας-Άρης
Καλλιθέα-Βέροια
Καραϊσκάκης-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Αχαρναϊκός

12η αγωνιστική (13-14/1)

Παναιγιάλειος-ΑΟΧ Κισσαμικός
Αν. Καρδίτσας-Αιγινιακός
ΟΦΗ-Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Σπάρτη-Καλλιθέα
Άρης-Καραϊσκάκης
Βέροια-Εργοτέλης
Αχαρναϊκός-Παναχαϊκή

13η αγωνιστική (20-21/1)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Αιγινιακός
Απόλλων Πόντου-Παναιγιάλειος
Τρίκαλα-Αν. Καρδίτσας
Απόλλων Λάρισας-ΟΦΗ
Καλλιθέα-Πανσερραϊκός
Καραϊσκάκης-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Σπάρτη
Αχαρναϊκός-Άρης
Παναχαϊκή-Βέροια

14η αγωνιστική (27-28/1)

Απόλλων Πόντου-ΑΟΧ Κισσαμικός
Αιγινιακός-Τρίκαλα
Παναιγιάλειος-Απόλλων Λάρισας
Αν. Καρδίτσας-Καλλιθέα
ΟΦΗ-Καραϊσκάκης
Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Αχαρναϊκός
Σπάρτη-Παναχαϊκή
Βέροια-Άρης

15η αγωνιστική (31/1)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου
Καλλιθέα-Αιγινιακός
Καραϊσκάκης-Παναιγιάλειος
Εργοτέλης-Αν. Καρδίτσας
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ
Παναχαϊκή-Πανσερραϊκός
Βέροια-Δόξα Δράμας
Άρης-Σπάρτη

16η αγωνιστική (3-4/2)

Απόλλων Λάρισας-ΑΟΧ Κισσαμικός
Τρίκαλα-Καλλιθέα
Απόλλων Πόντου-Καραϊσκάκης
Αιγινιακός-Εργοτέλης
Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός
Αν. Καρδίτσας-Παναχαϊκή
ΟΦΗ-Βέροια
Πανσερραϊκός-Άρης
Σπάρτη-Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική (10-11/2)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Καλλιθέα
Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας
Εργοτέλης-Τρίκαλα
Αχαρναϊκός-Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή-Αιγινιακός
Βέροια-Παναιγιάλειος
Άρης-Αν. Καρδίτσας
Σπάρτη-ΟΦΗ
Δόξα Δράμας-Πανσερραϊκός

18η αγωνιστική (17-18/2)

Καραϊσκάκης-ΑΟΧ Κισσαμικός
Καλλιθέα-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Αχαρναϊκός
Τρίκαλα-Παναχαϊκή
Απόλλων Πόντου-Βέροια
Αιγινιακός-Άρης
Παναιγιάλειος-Σπάρτη
Αν. Καρδίτσας-Δόξα Δράμας
ΟΦΗ-Πανσερραϊκός

19η αγωνιστική (24-25/2)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Εργοτέλης
Αχαρναϊκός-Καραϊσκάκης
Παναχαϊκή-Καλλιθέα
Βέροια-Απόλλων Λάρισας
Άρης-Τρίκαλα
Σπάρτη-Απόλλων Πόντου
Δόξα Δράμας-Αιγινιακός
Πανσερραϊκός-Παναιγιάλειος
ΟΦΗ-Αν. Καρδίτσας

20η αγωνιστική (3-4/3)

Αχαρναϊκός-ΑΟΧ Κισσαμικός
Εργοτέλης-Παναχαϊκή
Καραϊσκάκης-Βέροια
Καλλιθέα-Άρης
Απόλλων Λάρισας-Σπάρτη
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου-Πανσερραϊκός
Αιγινιακός-ΟΦΗ
Παναιγιάλειος    -Αν. Καρδίτσας

21 αγωνιστική (7/3)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Παναχαϊκή
Βέροια-Αχαρναϊκός
Άρης-Εργοτέλης
Σπάρτη-Καραϊσκάκης
Δόξα Δράμας-Καλλιθέα
Πανσερραϊκός-Απόλλων Λάρισας
ΟΦΗ-Τρίκαλα
Αν. Καρδίτσας-Απόλλων Πόντου
Παναιγιάλειος-Αιγινιακός

22η αγωνιστική (10-11/3)

Βέροια-ΑΟΧ Κισσαμικός
Παναχαϊκή-Άρης
Αχαρναϊκός-Σπάρτη
Εργοτέλης-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Πανσερραϊκός
Καλλιθέα-ΟΦΗ
Απόλλων Λάρισας-Αν. Καρδίτσας
Τρίκαλα-Παναιγιάλειος
Απόλλων Πόντου-Αιγινιακός

23η αγωνιστική (17-18/3)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Άρης
Σπάρτη-Βέροια
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Πανσερραϊκός-Αχαρναϊκός
ΟΦΗ-Εργοτέλης
Αν. Καρδίτσας-Καραϊσκάκης
Παναιγιάλειος-Καλλιθέα
Αιγινιακός-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-Τρίκαλα

24η αγωνιστική (23-24/3)

Σπάρτη-ΑΟΧ Κισσαμικός
Άρης-Δόξα Δράμας
Βέροια-Πανσερραϊκός
Παναχαϊκή-ΟΦΗ
Αχαρναϊκός-Αν. Καρδίτσας
Εργοτέλης-Παναιγιάλειος
Καραϊσκάκης-Αιγινιακός
Καλλιθέα-Απόλλων Πόντου
Απόλλων Λάρισας-Τρίκαλα

25η αγωνιστική (31/3-1/4)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Δόξα Δράμας
Πανσερραϊκός-Σπάρτη
ΟΦΗ-Άρης
Αν. Καρδίτσας-Βέροια
Παναιγιάλειος    -Παναχαϊκή
Αιγινιακός-Αχαρναϊκός
Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Καραϊσκάκης
Απόλλων Λάρισας-Καλλιθέα

26η αγωνιστική (5/4)

Πανσερραϊκός-ΑΟΧ Κισσαμικός
Δόξα Δράμας-ΟΦΗ
Σπάρτη-Αν. Καρδίτσας
Άρης-Παναιγιάλειος
Βέροια-Αιγινιακός
Παναχαϊκή-Απόλλων Πόντου
Αχαρναϊκός-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης-Καλλιθέα

27η αγωνιστική (14-15/4)

ΑΟΧ Κισσαμικός-ΟΦΗ
Αν. Καρδίτσας-Πανσερραϊκός
Παναιγιάλειος    -Δόξα Δράμας
Αιγινιακός-Σπάρτη
Απόλλων Πόντου-Άρης
Τρίκαλα-Βέροια
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Καλλιθέα-Αχαρναϊκός
Εργοτέλης-Καραϊσκάκης

28η αγωνιστική (21-22/4)

Αν. Καρδίτσας-ΑΟΧ Κισσαμικός
ΟΦΗ-Παναιγιάλειος
Πανσερραϊκός    -Αιγινιακός
Δόξα Δράμας-Απόλλων Πόντου
Σπάρτη-Τρίκαλα
Άρης-Απόλλων Λάρισας
Βέροια-Καλλιθέα
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης
Αχαρναϊκός-Εργοτέλης

29η αγωνιστική (25/4)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Παναιγιάλειος
Αιγινιακός-Αν. Καρδίτσας
Απόλλων Πόντου-ΟΦΗ
Τρίκαλα-Πανσερραϊκός
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Καλλιθέα-Σπάρτη
Καραϊσκάκης-Άρης
Εργοτέλης-Βέροια
Παναχαϊκή-Αχαρναϊκός

30η αγωνιστική (28-29/4)

Αιγινιακός-ΑΟΧ Κισσαμικός
Παναιγιάλειος    -Απόλλων Πόντου
Αν. Καρδίτσας-Τρίκαλα
ΟΦΗ-Απόλλων Λάρισας
Πανσερραϊκός    -Καλλιθέα
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης
Σπάρτη-Εργοτέλης
Άρης-Αχαρναϊκός
Βέροια-Παναχαϊκή

31η αγωνιστική (5-6/5)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα-Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας-Παναιγιάλειος
Καλλιθέα-Αν. Καρδίτσας
Καραϊσκάκης-ΟΦΗ
Εργοτέλης-Πανσερραϊκός
Αχαρναϊκός-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Σπάρτη
Άρης-Βέροια

32η αγωνιστική (13/5)

Τρίκαλα-ΑΟΧ Κισσαμικός
Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας
Αιγινιακός-Καλλιθέα
Παναιγιάλειος    -Καραϊσκάκης
Αν. Καρδίτσας-Εργοτέλης
ΟΦΗ-Αχαρναϊκός
Πανσερραϊκός-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Βέροια
Σπάρτη-Άρης

33η αγωνιστική (20/5)

ΑΟΧ Κισσαμικός-Απόλλων Λάρισας
Καλλιθέα-Τρίκαλα
Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου
Εργοτέλης-Αιγινιακός
Αχαρναϊκός-Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή-Αν. Καρδίτσας
Βέροια-ΟΦΗ
Άρης-Πανσερραϊκός
Δόξα Δράμας-Σπάρτη

34η αγωνιστική (27/5)

Καλλιθέα-ΑΟΧ Κισσαμικός
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Απόλλων Πόντου-Αχαρναϊκός
Αιγινιακός-Παναχαϊκή
Παναιγιάλειος    -Βέροια
Αν. Καρδίτσας-Άρης
ΟΦΗ-Σπάρτη
Πανσερραϊκός-Δόξα Δράμας

liganews.gr

photo: intime.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ