ΑΕ Καραϊσκάκης-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-1: Όλα κρίθηκαν στο Α΄ ημίχρονο

Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση της ΑΕ Καραϊσκάκης με τον Εθνικό Φιλιππιάδας στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων με την ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη να επικρατεί με 2-1 .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Νίκου Γυφτοκώστα στο 9′ όταν μετά από κάθετη μπαλιά του Χαρτσιά με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τρανουλίδη.

Η απάντηση του Εθνικού ήταν άμεση στο 23′ λεπτό με τον Άρη Μιχάλη με πλασέ μετά από κάθετη μπαλιά του Μπαλογιάννη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι στο 42΄ προηγήθηκαν εκ νέου σε 2-1 όταν Καραγιαννίδης με κεφαλιά μετα την σέντρα του Παπανίκου εστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τρανουλίδη.

Στο 70΄ η ΑΕ Καραϊσκάκης είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει και τρίτο γκολ αλλά η κεφαλιά του Ευαγγέλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής : Μπούμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί : Κόλλιας-Γιώτης (Ηπείρου)

ΑΕ Καραϊσκάκης (Νίκος Θεοδοσιάδης) : Ανδρούτσος, Παπανίκου, Λάμπρου, Βελέτης, Καραγιαννίδης, Καψάλης (59′ Ευαγγέλου), Χαρτσιάς (85′ Αβραμίδης), Ντατίδης, Γυφτοκώστας, Μαζιώτης (73′ Ηλίας), Γούλας

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιώργος Γιάννος) : Τρανουλίδης, Μανιώτης, Ντανάι, Δημουλάς, Βραχνός, Λέντζος (84′ Korreshi), Παπακίτσος (71΄Τσιφλίδης), Άτσκα, Κουμπής, Μπαλογιάννης, Μιχάλης