«Έβρεξε»……και γκολ στην Τσαριτσάνη..

Υπό καταρρακτώδη βροχή, στη μεγαλύτερη διάρκεια του, πραγματοποιήθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Οικονόμο και την ΑΕ Καραϊσκάκης στο γήπεδο «Γιώργος Μητσιμπόνας» της Τσαριτσάνης.

Ιδανικό το ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενος που στο 35ο δευτερόλεπτό του αγώνα προηγήθηκαν με τον Ευαγγέλου.  Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Καραγκούνη στο 28ο λεπτό.

Δέκα λεπτά αργότερα, σε μια θεωρητικά εύκολη φάση για τον τερματοφύλακα του Οικονόμου, στην προσπάθεια του να μπλοκάρει τη μπάλα, αυτή θα του φύγει από τα χέρια και ο Ευαγγέλου που καραδοκούσε θα εκμεταλλευτή την ευκαιρία και με κεφαλιά θα κάνει το 1-2 για την ομάδα του.

Να συμπληρώσουμε ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 14ο λεπτό, όταν ο Καραγκούνης ανατράπηκε από τον Βαλμά, με τον διαιτητή να «κιτρινίζει» τον ποδοσφαιριστή του Οικονόμου για «θέατρο» και ότι στο 31ο λεπτό, ακυρώθηκε γκολ του Ευαγγέλου, το οποίο προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες της φιλοξενούμενης ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος θα ανεβάσει την απόδοση του, προσπαθώντας να φτάσει εκ νέου στην ισοφάριση.

Παρ όλα αυτά, ένα λάθος ανάμεσα στον Σιάτρα και τον Γούπο ,στο 63ο λεπτό, θα δώσει την ευκαιρία στον Μπουσινάκη, να βάλει ίσως το πιο εύκολο γκολ στην καριέρα του, κάνοντας τρία τα τέρματα για την ομάδα του.

Οι παίκτες του Οικονόμου δεν θα τα παρατήσουν, και με αντεπίθεση διαρκείας θα καταφέρουν αρχικά με τον Καμπέρη στο 77ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Παπαγεωργίου στο 88ο λεπτό να ισοφαρίσουν σε 3-3 και να πάρουν το βαθμό τις ισοπαλίας από τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα:

1΄ Σέντρα του  Χούσου Κεφαλιά του Ευαγγέλου και 0-1 για την ΑΕ Καραισκάκη.

12 Κεφαλιά του Καραγκούνη, κεφαλιά του Σενκάι, σε κόρνερ ο Ραχιώτης.

13 Σέντρα του Μπουσινάκη, δυνατό σουτ στην κίνηση του  Λάμπρου πέρασε αόυτ.

14 Ανατροπή του Καραγκούνη από τον από τον Βαλμά εντός της περιοχής κίτρινη για «θέατρο» δίνει ο διαιτητής.

21 Σέντρα του Σενκάι, κεφαλιά του Σιάτρα άουτ.

28 Χλιαρό σουτ του Καμπέρη, κόντραρε σε αμυντικό, έφτασε στον Καραγκούνη και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

38 Στην προσπάθεια του να μπλοκάρει τη μπάλα μετά από σέντρα, του φεύγει από τα χέρια, επωφελείται ο Ευαγγέλου που καραδοκούσε και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα για το 1-2.

45 Σέντρα του Μάνικου σουτ στην κίνηση του Κωστόπουλου λίγο άουτ.

48  Γύρισμα το Καραγιάννη , πλασέ του Σενκάι στα χέρια του Ραχιώτη

55 Σέντρα του Μπουσινάκη, κεφαλιά του Ευαγγέλου άουτ.

56 Σουτ του Μπουσινάκη λίγο άουτ

63 Λάθος συνεννόηση Σιάτρα και Γούπου, επωφελείται ο Μπουσινάκης που με πλάσε στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3

66 Σέντρα του Καραγιάννη , πλασέ του Σενκάι πέρασε άουτ

68 Σουτ του Ευαγγέλου αποκρούει ο Γούπος

71 Σέντρα του Παπαγεωργίου από αριστερά με τη μπάλα να περνάει απ όλους.

74 Σουτ του Καραγιάννη μέσα από την περιοχή, ψιλά άουτ.

77 Εκτέλεση φάουλ του Σενκάι κεφαλιά του Καμπέρη και 2-3

80 σουτ του Παπαγεωργίου από κοντά αποκρούει ο Ραχιώτης

88 Σέντρα του Δημητρέλη από αριστερά κεφαλιά του Παπαγεωργίου και γκολ για το 3-3

90+ 2 Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου σε κόρνερ ο Γούπος

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Τάσος Μπεριτζάς): Γούπος, Καραγιάννης, Μάνικας, Κορομηλάς, Μπαλής, Σιάτρας, Σενκάι (85΄ Μαχαίρας), Αγρόδημος (61΄ Παπαγεωργίου), Κωστόπουλος, Καμπέρης, Καραγκούνης (85΄ Δημητρέλης).

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιάννης Ταπραντζής): Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Τζημογιάννης, Χούσος, Κόλλινς, Μάλλιος, Αβραμίδης, Ευαγγέλου (71΄ Καβαλλάρης), Μπουσινάκης (84΄ Καπετάνος), Βαλμάς (65΄ Μαργαρίτης).

Του Ανδρέα Νικούλη (Ράδιο Ελασσόνα 88.4 – radioelassona.gr)