Νίκη με ανατροπή για τον Θρίαμβο Λούρου 3-1 τον Αμβρακικό Βόνιτσας

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Θρίαμβος Λούρου, ο οποίος μετά το 1-0 απέναντι στον ΑΟ Παλαίρου, επικράτησε με 3-1 του Αμβρακικού Βόνιτσας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Μπιστιτσάνου στο 34’, αλλά οι κιτρινόμαυροι απάντησαν στην επανάληψη. Ο Θρίαμβος Λούρου, στο πρώτο ημίχρονο είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών.

Στο 51΄ σε ανατροπή του Ζάκκα μέσα στην περιοχή ο κ. Ποντίκης έδειξε το σημείο του πέναλτι, και ο Ηλιόπουλος που ανέλαβε την εκτέλεση ισοφάρισε για την ομάδα του Σάκη Λέτσου.

Στο 53΄ ο Ζάκκας με σουτ έκανε το 2-1, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Γκολάκου με σουτ στο 73΄ μετά από κάθετη πάσα του Ηλιόπουλου.

Διαιτητής: Ποντίκης

Βοηθοί: Τζίμας-Γκόρος

Θρίαμβος Λούρου (Λέτσος): Λώλης, Σάκκος, Γεωργούλας, Κατσάνος, Κατσαντώνης (80΄Κοτένογλου), Τζαφέρης, Γκούρας, Ηλιοπουλος (83΄Γεωργατσέλης), Ζάκκας (78΄Σακκάς), Γκολάκου, Κοντογεώργος.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Φερεντίνος): Καρδάνης, Φέσσας (75΄Ρέππας), Νιάφας, Ιωαννου, Χαρδαλιάς (78΄Μπάλτσας), Τσόκας, Μιστιτσάνος, Φουρλής, Χασακής, Πρόνιος (82΄Τσαβαλιάς), Λαμπρόπουλος.