Έκανε το 3 στα 3 η Παπαμιχαήλ

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ κατάφερε να κερδίσει τον τελικό στο τουρνουά των 15.000 δολαρίων στην Αττάλεια, συνεχίζοντας το αήττητο σερί της για 3η εβδομάδα παραμονής στην Τουρκία.

Αυτή ήταν η 15η συνεχόμενη νίκη για την Ελληνίδα πρωταθλήτρια που έκανε το 3 στα 3 στα Τουρκικά Futures, διανύοντας μια εξαιρετική περίοδο στην καριέρα της.

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ήταν για ακόμα μια αναμέτρηση εξαιρετική, κερδίζοντας σε ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι, την Raluca Georgiana Serban, με το ανατρεπτικό 3-6, 6-2, 7-6 (6), μετά από 3 ώρες και 6 λεπτά αγώνα. Η Ρουμάνα αντίπαλος της μάλιστα ήταν το Νο1 του ταμπλο και το Νο365 στην παγκόσμια κατάταξη.

Αυτή είναι η καλύτερη περίοδος στην καριέρα της Παπαμιχαήλ που κατάφερε να κερδίσει για 3η εβδομάδα σερί, τουρνουά 15.000 δολαρίων, πετυχαίνοντας την 15η συνεχόμενη νίκη της. Αυτός ήταν ο 6ος τίτλος για το 2017 και ο 10ος συνολικά στην καριέρα της 24χρονης.

Εκτός απρόοπτου η Ελληνίδα πρωταθλήτρια θα ανέβει 31 θέσεις στην παγκόσμια κατάταξη και θα βρεθεί στο Νο317 του κόσμου την Δευτέρα!

πηγή: tennisnews.gr