Έμειναν στο 1-1 Ναυπακτιακός Αστέρας και Μακεδονικός Φούφα

Ισόπαλο αναδείχθηκε το ντέρμπι μεταξύ Ναυπακτιακού Αστέρα και Μακεδονικού Φούφα.

Η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα ήταν αυτή που είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ και  συγχρόνως έπαιξε πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο. Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο πρώτος σκορερ του 3ου ομίλου και του Ναυπακτιακού Γιώργος Γραμματικόπουλος με μια ασύλληπτη κεφαλιά μετά από σέντρα του εξαιρετικού στο σημερινό παιχνίδι Σταύρου Λαγού.

Ο Ναυπακτιακός μετά το γκολ  συνέχισε στον ίδιο ρυθμό όμως αναγκάστηκε να επιστρέφει στην άμυνα μετά την αυστηρή αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γκάρετ Κέλλυ  στο 78’ από τον διαιτητή κ. Ζαμπαλά  της ΕΠΣ Ηπείρου.  Παράπονα για τους γηπεδούχους για τον διαιτητή του αγώνα υπήρξαν για τον διαιτητή και στη φάση του 70’ που Κονίδας δέχθηκε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή με τον κ. Ζαμπαλά να λέει όχι. Οι παίκτες του Ναυπακτιακού που έπαιξαν μαζί με τις καθυστερήσεις για περίπου 20’ με παίκτη λιγότερο φύλαξαν τα νότα τους όμως στάθηκαν άτυχοι καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων  ο Ματούλας με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια  κόντρα στην ροή του αγώνα.  Την 9η αγωνιστική η ομάδα της Ναυπάκτου ταξιδεύει στα Ιωάννινα για να αντιμετωπίσει τον Θρίαμβο Σερβιανών στον Πανηπειρωτικό στάδιο.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ζαμπαλάς με βοηθούς τον κ.Θανασιά και τον κ. Λιόντο.

Το φίλμ του αγώνα

8’ Σουτ του Γραμματικόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

15’ Ωραία κεφαλιά του Γραμματικόπουλου μετά από σέντρα του Καζανά η μπάλα άουτ

17’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαννόπουλου η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

23’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τοπάλη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

25’ Μπροστινή μπαλιά του Γκάρετ ο Λαγός θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ.

34’ Βαθιά μπαλιά για τον Σαμπανέι δύσκολο γύρισμα στον Γιαννόπουλο σουτ πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο η μπάλα άουτ.

42’ Σουτ του Γιαννόπουλου αποκρούει ο τερματοφύλακας ο Λαγός θα κάνει το σουτ μετά την απόκρουση η μπάλα λίγο άουτ.

56’ Γκοοολ Ωραία σέντρα του Λαγού κεφαλιά του Γραμματικόπουλου  η μπάλα στα δίκτυα

67’ Σουτ του Γκασούκα η μπάλα άουτ

70’ Ο Κονίδας ανατρέπεται μέσα στην μεγάλη περιοχή ο διαιτητής θα πει όχι.

78’ Ο Γκάρετ Κέλλυ  θα δεχθεί την 2η κίτρινη κάρτα

80 ‘ Σουτ του Γραμματικόπουλο αποκρούει ο τερματοφύλακας.

89’ Κεφαλιά μέσα στην περιοχή ο Φωτιάδης θα διώξει εντυπωσιακά ο Μανιάτης.

91’ Γκοολ Ο Ματούλας με σουτ  θα κάνει το 1-1

92’ Σουτ του Γκασούκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα άουτ.

Ναυπακτιακός: Σκούνας: Μανιάτης, Καζανάς ,Κόκας(46’Κωστής), Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Kelly, Λαγός(72’Κονίδας),Φαμπίνιο, Γραμματικόπουλος(76’Κυριαζόπουλος),Σαμπανέι,Γιαννόπουλος(54’Γκασούκας)

Μακεδονικός Φούφα: Σταυρίδης, Σιδηρόπουλος, Χαραλαμπίδης, Τζουβάρας, Τακίδης,Φωτιάδης,Μπίντσης (52’Καλογιάννης), Χάιτας (74’Μόσχος), Ματούλας (95’Ντινοβίτσης) ,Μαυροματίδης.