Ήττα για την Αναγέννηση Άρτας με 1-2 από τον Εθνικό Σκουλικάδου

Ο Εθνικός Σκουλικάδου επικράτησε της Αναγέννησης Άρτας με 2-1 εκτός έδρας και ανέβηκε στους τέσσερις πόντους, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στους τρεις πόντους.

Αν και η Αναγέννηση Άρτας προηγήθηκε με τον Αναστασιάδη στο 11ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Εθνικός Σκουλικάδου στο δεύτερο μισό με το γκολ του Μαρούδα στο 59′ λεπτό και του Τσουκαλά στο 67′ λεπτό ανέτρεψε τις καταστάσεις και επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 την Αναγέννηση Άρτας.

Η Αναγέννηση Άρτας από το 52΄ αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αναστασιάδη.

Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Μίχος – Σάτκλιφ (Κέρκυρας)

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας) : Μπακόλας, Μπόκος (78′ Δημητρέλλος), Τσελά, Μυσιούδης, Παπαρούνης, Γούλας, Ντε Μόρα, Μανιώτης, Παπαδόπουλος (57′ Σκανδάλης), Αναστασιάδης, Παπακίτσος Δ.

Εθνικός Σκουλικάδου (Στάθης Καραμαλίκης) : Χατζηλάρι, Νικολακόπουλος, Γκέρσιν, Λιβέρης, Μουστά, Μπλάτσιος, Κακολύρης (46′ Τσουκαλάς), Τραγουδάς, Δαδάκος (46′ Μαρούδας), Καρδάρης (84′ Πλέσσας), Μεταξάς