Ήττα με 3-1 από την ΑΕ Λευκίμμης για τον Τηλυκράτη Λευκάδας

Την ήττα με σκορ 1-3 γνώρισε ο Τηλυκράτης Λευκάδας στην Κέρκυρα από την ΑΕ Λευκίμμης σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής.

Η ΑΕ Λευκίμμης προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Τσόφλιος και εκτέλεσε ο Τσεβανέδης.

Στο 68΄ ο Τηλυκράτης ισοφάρισε με κεφαλιά του Γεωργάκη, και στο 78΄ ο Μητσόπουλος έκανε το 2-1 για την ΑΕ Λευκίμμης.

Στο  84ο λεπτό ο Λέτσο κράτησε το 2-1 σε κεφαλιά του Γεωργούση και στο επόμενο λεπτό η μπάλα έξυσε το δοκάρι από την κεφαλιά του Ιασωνίδη.

Στο 93΄ ο Τσόφλιος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Αθανασίου (Άρτας)

Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Άρτας)-Παπαλαζάρου (Θεσπρωτίας)

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Ρομπέρτο Μπολάνο): Λέτσο, Μητσόπουλος (80′ Βούλγαρης), Λίμα, Παπαδόπουλος, Στέρεφ, Κιοσές, Κιπτίου, Κάντας (74′ Θεοδωράκης), Τσόφλιος, Τσεβανέδης (85′ Βασιλάκης), Γαστεράτος (65′ Λεπενιώτης)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Δημήτρης Κονιδάρης): Σίμος, Πριόνας (70′ Μπαλί), Σπ. Καταγής, Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Γεωργούσης, Γεωργάκης (73′ Μπαλογιάννης), Τόσκα, Γ. Καταγής, Τσελάι (55′ Περιστέρης).