Α΄ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ - 27/11/2021
Αετός Αγιάς – Θρίαμβος Λούρου 1-2: Λύτρωση στο 90′
Συντάκτης: Sportime24
Με γκολ του Κώστα Γκολάκου στο 90ό λεπτό, ο Θρίαμβος Λούρου λύγισε εκτός έδρας την αντίσταση του Αετού Αγιάς (2-1).
Η ομάδα του Μάκη Δήμα με τη σημερινή νίκη έφτασε τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στο +1 από τον 2 ο Απόλλωνα Πάργας, ο οποίος έχει ένα ματς λιγότερο.
Αναφορικά με το παιχνίδι, ο Θρίαμβος Λούρου προηγήθηκε στο 51ο λεπτό με τον Νίκο Μπόμπορη και ο Αετός Αγιάς είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 79ο με γκολ του Γιάννη Τζίμα.
Διαιτητής: Χουλιάρας
Βοηθοί: Κέφης – Ρούσος
Αετός Αγιάς (Σάκης Τζίμας): Παπαγεωργίου, Γκουλιούμης, Κοσυφαρίνης, Τζίμας Θ., Φίλιος Γ., Τζίμας Ι., Λάμπρου, Πάντος (55΄ Βέκιος), Ζήσης (86΄ Γκόγκος), Ντόκος, Παππάς Σ. (61’ Παππάς Θ.).
Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Δάσκαλος (88΄ Ελίας), Δήμας, Γκίνι, Λαμπρούσης (46΄ Γόγολος), Γκολάκου, Κούσης, Λάππας (90΄ Σιώρος), Γεωργίου, Ζάκκας (46΄ Μπόμπορης).