ΑΟ Μύτικα-Δόξα Ωρωπού 2-1: Λύτρωση από Μιχάλη στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Άρη Μιχάλη στις καθυστερήσεις ο ΑΟ Μύτικα έκανε την ανατροπή και έφτασε σε πολύτιμο τρίποντο με 2-1 απέναντι στην Δόξα Ωρωπού στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Γιώργου Νταλάκα προηγήθηκε στο 79ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο  Γκολάκου.

Με πέναλτι του Άρη Μιχάλη στο 90΄ η ομάδα του Θωμά Βασιλειάδη έφτασε στην ισοφάριση.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης Μιχάλης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στο 63΄ η Δόξα Ωρωπού έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σιαμέτη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα την κόκκινη του κ. Σπυράκου είδε και ο Ντούρος του ΑΟ Μύτικα.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Παππάς – Αβραμίδου

ΑΟ Μύτικα (Θωμάς Βασιλειάδης): Πατακιάρας, Ριστάνης (46΄ Μιχάλης), Ντούρος, Diaw, Τσόκας, Γερασίμου, Ντόντης, Νταλιάρδας, Τουλκερίδης, Μουρεχίδης, Λιάσκος (77΄ Νάτσος).

Δόξα Ωρωπού (Γιώργος Νταλάκας): Τσόλκας, Κροκίδας, Μπάκας, Σιαμέτης, Σπυράκος Σ., Μαντούσης (90΄ Δρόσος), Λύγκουρης, Γκολάκου (80΄ Σπυράκος Χ.), Κονάκης, Λύτος, Κολιός.