Αρχική ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ Εθνική: Αυτοί είναι οι όμιλοι

0

Το προσχέδιο για την συγκρότηση των 10 ομίλων στην Γ΄ Εθνική που έχει συντάξει η Επιτροπή Διοργανώσεων και το οποίο θα τεθεί προς ψήφιση στην συνεδρίαση της Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο. σας παρουσιάζει σήμερα το e-ptolemeos και η εφημερίδα ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ και ο καλός συνάδελφος Δημήτρης Θεοδώρου.

Μέσα σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και ορισμένες αλλαγές της τελευταίας στιγμής χωρίς βέβαια να αποκλείονται και άλλες λίγο πριν τη συνεδρίαση.

Στους ομίλους που παρατίθενται συμπεριλαμβάνονται επίσης οι 4 ομάδες των τοπικών (Ελπίδα Σαπών, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Παναγρινιακός, Φοίνικας Επιδαύρου) που έχουν στείλει αιτήματα να αγωνιστούν στην Γ΄ Εθνική και τα οποία θα εξεταστούν στην συνεδρίαση.

Να σημειωθεί πως από τις ομάδες της Μακεδονίας οι 3 θα τοποθετηθούν στον 1ο όμιλο όπως επίσης ότι οι ομάδες της Ε.Π.Σ. Αθήνας, της Ε.Π.Σ. Πειραιά και της Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής θα διαχωριστούν  σε 2 μέρη και θα τοποθετηθούν σε διαφορετικούς ομίλους (3+3, 4+2 και 2+2 αντιστοίχως).

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως εφόσον εγκριθεί το προσχέδιο που θα κατατεθεί για προς ψήφιση θα ακολουθήσει ο ακριβής διαχωρισμός των ομάδων των 4 Ενώσεων που θα κατατμηθούν.

Οι ομάδες της Κοζάνης θα είναι στο 3ο όμιλο μαζί με τις Φλώρινας, Καρδίτσας, Λάρισας, Πιερίας ενώ η Καλλιθέα από την Καστοριά και η Καληράχη από τα Γρεβενά θα πάνε στον 5ο όμιλο με τις Ε.Π.Σ Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας, Ηπείρου, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, και Πρέβεζας Λευκάδας.

Αναλυτικά οι ομάδες που θα απαρτίζουν τους 10 ομίλους:

1ος όμιλος (15+1 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (;)
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, (3)

2ος όμιλος (14+1)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλής  Αμπελοκήπων (;) (5)

ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, ΑΣ Γιαννιτσά, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου (4)

ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΣΑ, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων (3)

ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3)

ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2)

ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου (1)

4ος Όμιλος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου

ΕΠΣ Τρικάλων: Μετέωρα, ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος (13+1 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς (1)
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1)
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2)
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4)
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας (1)
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς (1)
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού (3) + Παναγρινιακός (;)

ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης (1)

6ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, Γ.Σ. Ηλιούπολης (3)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Κυανούς Αστέρας Βάρης (2)

ΕΠΣ Κυκλάδων: Α.Σ. Σαντορίνης 2020, Α.Ο. Μυκόνου, Πανναξιακός (3)

ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Εθνικός, Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, Καραβάς (4)

7ος όμιλος (12+1 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, Γ.Σ. Ηλιούπολης (3)

ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο, Ερμιονίδα, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου (;) (4)
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2)

ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1)

ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3)

8ος όμιλος (11 ομάδες)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Κυανούς Αστέρας Βάρης (2)

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2)

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Δίας Πυλίου Κω (1)

ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Εθνικός, Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας (2)

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2)
ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ Μικρασιατική (1)

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1)

9ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4)
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2)
ΕΠΣ Μεσσηνίας: Διαβολίτσι, Πάμισσος Μεσσήνης (2)

ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου (3)

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός (1)

10ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Χανίων:  ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, Παλαιόχωρα (3)
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Ρεθύμνου (3)
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός (6)
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3)

πηγή: e-ptolemeos.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ