Εθνικός Φιλιππιάδας – Αναγέννηση Τσουκαλάδων 7-1: Με 5 γκολ του Μπότσαρη!

Στο γήπεδο Θεσπρωτικού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Πρέβεζας-Λευκάδας ο Εθνικός Φιλιππιάδας πήρε τη νίκη με σκορ 7-1 απέναντι στην Αναγέννηση Τσουκαλάδων.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Πάνος Μπότσαρης, ο οποίος πέτυχε πέντε γκολ.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Τσιάπι με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τον Εθνικό και στο 16΄ ο Μπότσαρης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου ο Νίκου με απευθείας φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 48΄ ο Μπότσαρης με σουτ έκανε το 4-0 και στο 51΄ ο Τσούτσης με πέναλτι μείωσε σε 4-1 για την Αναγέννηση Τσουκαλάδων.

Στο 62΄ ο Μπότσαρης με σουτ έκανε το 4-1.

Στο 65΄ ο Μπότσαρης με πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-1 και στο 87΄ με το πέμπτο προσωπικό του γκολ στον αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 7-1

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Αναγνωστάκης – Στρακαντούνας

Εθνικός Φιλιππιάδος (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης (46΄ Μπακοχρήστος Ε.), Πάνου, Κίτσιος Χ. , Δημουλάς, Παπαρούνης (60΄ Μπακοχρήστος Θ.), Κίτσιος Γ. , Τσιάπι, Δήμος (66΄ Γιάννος), Νίκου, Μπότσαρης, Γούλας (46΄Λύτος).

Αναγέννηση Τσουκαλάδων: Βουκελάτος, Κεντράι, Βεργίνης Ξ., Σολδάτος, Τσούτσης, Μπάλτσας (83΄ Ασπρογέρακας), Rrapoj, Βεργίνης, Νάστος (83΄ Περδικάρης), Βακουφτσής, Νάτσης (46΄ Βασιλάκης).