Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλων Πάργας, επικράτησε 7-0 της Δόξας Ωρωπού

Ο Απόλλων μετά την ήττα από τον ΠΑΣ Πρέβεζα, νίκησε 7-0 την Δόξα Ωρωπού στο γήπεδο της Πάργας, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Νικολάου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάππα και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη.

Στο 11΄ ο Τουρμουσόγλου έκανε το 2-0 για τον Απόλλωνα Πάργας που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 53΄ ο Τουρμουσόγλου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 60΄ ο Γεωργάκης με σουτ έκανε το 4-0 και δυο λεπτά αργότερα ο Δημήτρης Παππάς με πέναλτι στο 62΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 68΄ ο Σαϊντί έκανε το 6-0 και στο 73΄ ο Τουρμουσόγλου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό το 7-0.

Διαιτητής: Λύτρας

Βοηθοί: Λάζαρης – Πάτσης

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Καρδάνης, Βασιλείου, Κουλούρης, Πάκος (59΄ Σαϊντί), Γεωργάκης, Κύργιος, Νικολάου (71΄ Τσούτσης), Παππάς (68΄ Ζαφείρης), Παπαρούνας, Ιωακειμίδης, Τουρμουσόγλου.

Δόξα Ωρωπού: Κάππας, Κροκίδας, Κυριαζής, Σπυράκος (59΄ Σιαμέτης), Θάνος, Θεοδώρου, Μπουσούνης, Ναστούλης, Κολιός Ν., Κολιός Α., Λαμκάι.