Α΄ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ - 23/11/2023
Επιστροφή Χρήστου Τζίμα στον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0401.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0401.jpg)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ο 44χρονος Χρήστος Τζίμας είναι ο νέος προπονητής της ποδοσφαιρικής ομάδας του ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ.
Η προπονητική εμπειρία που διαθέτει είναι σημαντική, αφού το 2015-16 κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας Πρέβεζας/Λευκάδας με την Φορτούνα Βαλανιδοράχης.
Το 2017 διετέλεσε προπονητής στην Κ-17 Γ.Σ. Καλλιθέα ενώ την ίδια περίοδο εργαζόταν στο δίκτυο σχολών της ΠΑΕ Ολυμπιακός. Το 2017-18 κατέκτησε το πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας Πρέβεζα/Λευκάδα με τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, και με την ίδια ομάδα συνέχισε στην Γ΄ Εθνική κατηγορία (2018-19), με την οποία κατέκτησε την δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Την επόμενη χρονιά (2019-20) ήταν προπονητής στο Κερατσίνι που συμμετείχε στην Γ΄ Εθνική. Τη χρονιά 2020-21 ήταν προπονητής στον ΠΑΣ Δόξα Ωρωπού, στην Α’ κατηγορία Πρέβεζας/Λευκάδας και το 2021-22 ήταν προπονητής στον Άρη Αρχαγγέλου στην Α΄ κατηγορία της Ρόδου. Το 2022-23 ήταν προπονητής στη Κ19 του ΟΦ.ΙΕΡΆΠΕΤΡΑΣ στη SUPERLEAGUE 2. Τέλος διατέλεσε προπονητής και στον Θρίαμβο Λούρου.
Χρήστο καλώς ήρθες , επιστρέφοντας ξανά στην οικογένεια του ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ , σου ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας!
Με εκτίμηση
Το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ