Ευρεία νίκη με 4-0 του Εθνικού Φιλιππιάδας στην Πρέβεζα

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επικράτησε με 4-0 του ΠΑΣ Πρέβεζα στο γήπεδο του Αγίου Θωμά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο 9ο λεπτό ο Τσιάπι με σουτ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 51΄ ο Μπότσαρης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων και στο 61΄ ο Δημουλάς με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Στο 75΄ ο Δήμου με σουτ διαμορφωσε το τελικό 0-4.

Διαιτητής: Κατσαμπίρης

Βοηθοί: Πάτσης -Παναγιώτου

ΠΑΣ Πρέβεζα (Αποστόλης Γεωργαλής): Παναγιωτίδης, Καραγεώργος, Γεωργαλής (75΄ Πανταζής), Ξένος, Σκαμνέλος, Τουλκερίδης, Τσόκας, Λιόντης (42΄ Bardhaj), Μπατουδάκης (65΄ Γεωργουσόπουλος), Πόποτας, Σεργής (75΄ Παππάς).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης, Πάνου, Κίτσιος Χ., Δημουλάς (70΄ Μαρκόπουλος), Παπαρούνης (70΄ Λύτος), Κίτσιος Γ. , Τσιάπι, Δήμος (85΄ Μπακοχρήστος Θ.), Νίκου, Μπότσαρης (75΄ Μέτος), Γούλας (85΄ Γιάννος).