Εύκολα ο Ναυπακτιακός Αστέρας, 6-0 τα Γρεβενά Αεράτα

Καταιγιστικός ήταν ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στα Γρεβενά Αεράτα τα οποία και νίκησε πάρα πολύ εύκολα με σκορ 0-6.

Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς που επέστρεψε στην ενεργό δράσει  ξεκίνησε πολύ επιθετικά το παιχνίδι και έφτασε μόλις στο 2’ στο γκολ όταν ο Σαμπανέι με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα Μακιτζή. Το 0-2 σημείωσε ο Πήλιος  στο 4’ ύστερα από ωραία σέντρα του Βασίλη Γκόλια με τον πρώτο με σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.  Το 0-3 θα κάνει πάλι ο Πήλιος στο 11’ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 42΄ο Γραμματικόπουλος πρώτος σκορερ του Ναυπακτιακού και του 3ου ομίλου θα βρεθεί στην κατάλληλη θέση ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σαμπανέι και πολύ εύκολα θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν συνεχώς μπροστά στην αντίπαλη εστία και πετυχαίνουν ακόμη 2 γκολ με το τελικό σκορ να φτάνει στο  0-6

Τα γκολ για τον Ναυπακτιακό στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν στο 72’ ο Πήλος με ανάποδο ψαλίδι , στο 74’ ο Γιαννόπουλος(μεγάλος) με ωραία ατομική ενέργεια θα μπει στην περιοχή και με ωραίο σουτ θα νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο  Χρήστος Παυλίδης και οι Βοηθοί ήταν  οι Αθανάσιος Νησελίτης και Κωνσταντίνος Πίτος του συνδέσμου Ημαθίας και παρατηρητής ο Γεώργιος Μιχαηλίδης του συνδέσμου Πέλλας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ναυπακτιακός ταξιδεύει στην Πτολεμαίδα για να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Μακεδονικό Φόυφας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Γρεβενά Αεράτα: Μπακιτζής ,Γαβρίδης,Μπαρακόϊας , Καραμπάλιος, Κουλτσίδης,Χύσεν,Λιάκας,Μπαλοδήμος,Χανατάι, Σάλλα,Βασιλόπουλος