Α΄ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ - 02/12/2023
Εύκολη νίκη για τον Ερμή Καναλίου, 1-7 τον ΠΑΣ Παλιάμπελα
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/12/400929069_1046616206375154_5683528505706460036_n.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/12/400929069_1046616206375154_5683528505706460036_n.jpg)
Εύκολο απόγευμα είχε ο Ερμής Καναλίου, όπου πέτυχε ευρεία νίκη εκτός έδρας, επικρατώντας με το εμφατικό 1-7 του ΠΑΣ Παλιάμπελα στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.
Το συγκρότημα του Γιώργου Νταλάκα πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στην Βόνιτσα κερδίζοντας τον ΠΑΣ Παλιάμπελα με 7-1.
Τα γκολ για την ομάδα του Ερμή Καναλίου πέτυχαν οι Ράπτης (4), Κόκκαλης (2), και Ντοματάς ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε προσωρινά σε 1-4 ο Κουτσογιώργος.
Διαιτητής: Φίτσας
Βοηθοί: Παππάς Δ. – Παππάς Σ.
ΠΑΣ Παλιάμπελα: Πάτσης, Κουτσογιώργος, Κουτρουλός, Ντάλας, Ιωάννου – Σαρτζής (20΄ Νταλταγιάννης), Κυριακίδης, Τσόκας, Καπότης, Τουλκερίδης, Σάββας (68΄ Γουρούνας), Γεωργαλής (85΄ Νταλαγιάννης).
Ερμής Καναλίου: Κάππας, Ιορδανίδης (53΄ Μπαλάσκας), Νταλιάρδας, Καραγεώργος, Κώστας, Κόλλινς, Μπρούβας, Αργύρης (53΄ Λιάσκος), Κόκκαλης (59΄ Ντοματάς), Ράπτης, Αραβανής (63΄ Βαρζέλης).