Εύκολη νίκη για τον Οδυσσέα, 6-1 την Δόξα Ωρωπού

Με εμφατικό τρόπο και τον Τάσο Βρεττό, που επέστρεψε στο Νυδρί, να σημειώνει χατ-τρικ, ο Οδυσσέας Νυδριού επιβλήθηκε με 6-1 επί της Δόξας Ωρωπού και ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Όλα ξεκίνησαν στο 15 όταν ο Βρεττός άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο ίδιος παίχτης με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού να κάνει το 2-0. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με άλλα δύο τέρματα από πλευράς γηπεδούχων, από τον Γαζή Νίκο στο 40 και 42, για το 4-0 του Α΄ μέρους.

Η επανάληψη, ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Βρεττό να σημειώνει το τελικό 6-1 με χατ-τρικ στο 80΄, ενώ νωρίτερα στις αρχές του ημιχρόνου, το 5ο γκολ του Οδυσσέα είχε σημειώσει ο Έντι Ραπάι, με τη Δόξα Ωρωπού το μόνο που κατάφερε είναι να πετύχει το γκολ της τιμής.