Η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε σε φιλικό 4-1 του ΠΑΣ Θύελλα (φωτογραφίες)

Με 4-1 επικράτησε η Αναγέννηση Άρτας του ΠΑΣ Θύελλα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο Μοναστηράκι.

Οι δυο τεχνικοί Ηρακλής Στασινός και Τάσος Νταλάκας είχαν την ευκαιρία να πειραματιστούν αλλά και να εξάγουν σημαντικά συμπεράσματα.

Η ομάδα του Ηρακλή Στασινού ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, χάρη σε γκολ του Αποστόλη Τσιούνη στο 5ο λεπτό.

Ο Μαργαρίτης ισοφάρισε για την Αναγέννηση Άρτας και ο Χούσος έκανε το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Δημήτρης Παπακίτσος με δυο προσωπικά γκολ στο δεύτερο ημίχρονο διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΠΑΣ Θύελλα (Ηρακλής Στασινός): Στασινός, Τζαμαλής, Μήτσης, Αποστολάκης, Κοκκώνης, Ζοτάι, Μακρής, Γουρούνας, Καβαλλάρης, Τσιούνης, Κοσυφαρίνης.

Αγωνίστηκαν και οι: Παληογιάννης, Καραλής, Μπαρλαγιάννης, Μπακοχρήστος.

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας): Μήτσιος, Θεοδώρου, Γιαννούλης, Κράμπης, Παπαρούνης, Μανιώτης, Μπότσαρης, Χούσος, Μπαλάφας, Μαργαρίτης, Παπακίτσος Α.

Αγωνίστηκαν και οι: Κατσαρός, Νικηφορίδης, Μπόκος, Παππάς, Νταλάκας, Σιδηρόπουλος, Παπακίτσος Δ., Χεμπέγια, Γιώτης.