Θρίαμβος Λούρου – Αμβρακικός Βόνιτσας 1-0: «Χρυσή αλλαγή» ο Κολιός!

Ο Θρίαμβος Λούρου νίκησε εντός έδρας με 1-0 τον Αμβρακικό Βόνιτσας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Με γκολ του Γιώργου Κολιού, οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Θρίαμβος Λούρου επικράτησε με 1-0 του Αμβρακικού Βόνιτσας στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας.

Στο 53΄ η ομάδα του Μάκη Δήμα είχε δοκάρι σε σουτ του Γεωργίου ενώ στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι διαμαρτυρηθήκαν έντονα στον κ. Χουλιάρα για πέναλτι στον Λάππα.

Διαιτητής: Χουλιάρας

Βοηθοί: Τσόγκας – Κέφης

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Γεωργόπουλος, Δήμας, Γκίνι, Κόλλινς, Ζάκκας (76΄ Λαμπρούσης), Κούσης, Λάππας, Γεωργίου (90΄ Σιώρος), Δάσκαλος (70΄ Κολιός).

Αμβρακικός Βόνιτσας (Κονιδάρης-Χαντζάρας): Τρανουλίδης, Μανωλίτσης (82΄ Ιωάννου), Βασίλας (33΄ λ.τρ. Χαϊδάκης), Ιασωνίδης Θ., Ιασωνίδης Κ., Κυριακίδης, Μπατμάς, Φέτσης, Ορφανός (39΄ λ.τρ. Σταύρου), Γεωργαλής (82΄ Σπανός), Μπουρδούβαλης.