Θριαμβευτικά στον τελικό της Κ16 ο ΠΣ Ένωση Πάργας

Ο ΠΣ Ένωση Πάργας στον πρώτο ημιτελικό Κ16 ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας  επικράτησε με 6-2 του Τηλυκράτη Λευκάδας στο δημοτικό γήπεδο Λούρου και θα διεκδικήσει το… στέμμα του πρωταθλητή στον τελικό.

Στο 6΄ ο Λογαράς με σουτ έκανε το 0-1 για το Τηλυκράτη Λευκάδας.

Στο 20΄ ο Μενάι ισοφάρισε για την ομάδα του Γιώργου Πασχοδήμα και στο 32΄ ο Μίνα με πλασέ έκανε το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην πρώτη καλή φάση του δευτέρου ημιχρόνου και στο 43ο λεπτό ο Τσελάι με σουτ έκανε το 2-2.

Στο 49΄ ο Μίνα με κεφαλιά έκανε το 3-2 για τον ΠΣ Ένωση Πάργας και στο 54΄ ο Μενάι με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2.

Στο 66΄ ο Μενάι με το τρίτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα έκανε το 5-2 και στο 77΄ ο Σιαβίκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 6-2.

Διαιτητής: Λύτρας

Βοηθοί: Πάτσης-Νάστος

ΠΣ Ένωση Πάργας (Γιώργος Πασχοδήμας): Κώτσιος, Κυριάκης, Κώτσης, Γκογκάι, Νάνος (57΄ Στέφος), Μπέλλος, Μίνα, Ντάλλας (41΄ Σερίφης), Σιαβίκης, Χαλκής, Μενάι.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παναγιώτης Κούρος): Σκλαβενίτης, Πιλάφας, Boraj, Firacu (78΄Περδικάρης), Δελαπόρτας, Λάμπρης, Καββαδίας, Κωστόπουλος, Λογαράς, Πλατυπόδης, Τσελάι.