Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ - 18/08/2021
Ισοπαλία 2-2 στο πρώτο φιλικό του Τηλυκράτη στο Αγρίνιο
Συντάκτης: Sportime24
Με τον Αλμπέρτο Σιμόνι να σημειώνει τα πρώτα δύο γκολ της σεζόν, έστω και σε φιλικό επίπεδο, ολοκληρώθηκε η πρώτη φιλική αναμέτρηση του Τηλυκράτη, με την Κ19 του Παναιτωλικού με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο με σκορ 2-2.
Ο Ανδρέας Παντζιαράς, χρησιμοποίησε ως είθισται όλους τους παίχτες που είχε στη διάθεσή και ήταν μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για ξεμούδιασμα για τους “κυανέρυθους” ύστερα από 2 και πλέον εβδομάδες προετοιμασία.
Tην Κυριακή 22 Αυγούστου στις 19.00 o Τηλυκτράτης θα δώσει νέο φιλικό αγώνα με αντίπαλο τον Παναιτωλικό στο Emileon.