Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ - 16/02/2022
“Καθάρισε” εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο η Παναχαϊκή
Συντάκτης: Sportime24
Πιο αποτελεσματική στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάστηκε η Παναχαϊκή στο Διαβολίτσι.
Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου μετέτρεψε το 0-0 της ανάπαυλας σε μια εύκολη εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-3.
Τα γκολ της Παναχαϊκής πέτυχαν οι Λιποράσε (53΄), Καρακλάιτς (58΄) και Κέρι (63′).
Διαιτητής: Κόκκορης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Τσούκας – Παπαγεωργίου (Αρκαδίας)
Α.Ο. Διαβολιτσίου (Μάρκος Στεφανίδης): Μέρκουρι, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Δημητρίου (77΄ Φασουλής), Πάγια (67΄ Καρύδης), Ηλιόπουλος (67΄ Γουέσλει), Τσιγαρίδης (54΄ Μιχαλόπουλος), Μουλιάτος (54΄ Βελλής).
Παναχαϊκή (Σούλης Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης (86΄ Μαγκάκης), Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Αλεξόπουλος (66΄ Κυβελίδης), Μπουρλάκης, Καρακλάιτς (86΄ Λούσκος), Κέρι (74΄ Γούλας).