Κυπελλούχος ΕΠΣ Θεσπρωτίας το Σούλι Παραμυθιάς, 2-1 την ΑΕ Μαυρουδίου

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο  ο 34ος τελικός κυπέλλου ΕΠΣ Θεσπρωτίας με νικητήρια την ομάδα της Παραμυθιάς η οποία επιβλήθηκε με 2-1 της ΑΕ Μαυρουδίου και κατέκτησε το 5ο κύπελλο στην ιστορία της.

Φάσεις και γκολ:

10΄ Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα «έκλεισε» χωρίς ουσιαστικές φάσεις

20΄Γκολ για την Παραμυθιά από τον Αλέξη Λάμπρου ο οποίος ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

22΄σουτ από τον Λάμπρου, διώχνει άουτ ο Βένος

24΄Τριπλή ευκαιρία για την Παραμυθιά με τον  Βένο να αποκρούει και στις τρεις περιπτώσεις τα σουτ των Κύργιου και Γεωργάκη.

27΄Ευκαιρία για την Παραμυθιά με τον Ντόκο που στέλνει την μπάλα στα χέρια του Βένου

39΄Κεφαλιά από τον Διαμάντη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βένου

40΄Σέντρα από τον Παπαθανασίου, μπλοκάρει ο Βλάχος

46΄Το Μαυρούδι ισοφαρίζει με τον Ιωακειμίδη στο 1ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου μετά από όμορφη μπαλιά του Καφτάνη

64΄Γκολ για την Παραμυθιά με τον Ντόκο μετά από ασίστ του Λάμπρου, σκορ 1-2

80΄ Μακρινό σουτ από τον Τσουμάνη πάνω από την εστία του Βένου

90+ Λήξη του αγώνα στο στάδιο Ηγουμενίτσας το Σούλι Παραμυθιάς Κυπελλούχος Θεσπρωτίας 2018-19 καθώς επικράτησε στον τελικό της ΑΕ Μαυρουδίου με 2-1.

Διαιτητής: Κιάπες

Βοηθοί: Καρβούνης – Παππάς

4ος: Σιντόρης

ΑΕ Μαυρουδίου (Ιωακειμίδης): Βένος, Μέλλος, Μαντζούκης, Καφτάνης, Παπαθανασίου, Μηνάς Α., Ζήσης, Μηνάς Σ., Μπάρης, Ρούμπης, Ιωακειμίδης.

Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Βλάχος, Μπέλλος, Μελιγγιώτης, Νάσιος, Διαμάντης, Γεωργάκης, Μώκος Β., Κύργιος, Τσουμάνης, Ντόκος, Λάμπρου.

πηγή: theball.gr