Λύτρωση στο 92′ για Κεραυνό Θεσπρωτικού, 2-1 τον μαχητικό Αετό Αγιάς

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού επικράτησε με 2-1 του μαχητικού Αετού Αγιάς, με γκολ του Σιουμάλα στο 92ο λεπτό.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Ρακόπουλος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπανικολάου με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Ο Αετός Αγιάς ισοφάρισε στο 74ο λεπτό με σουτ του Λιάλια.

Στο 92΄ ο Μπότσαρης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Σιουμάλας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπανικολάου και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι γηπεδούχοι τέλειωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μαλέσκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι με εννέα λόγω αποβολής με δεύτερης κίτρινης κάρτας του Σκάρπου Σ. και Λιάλιου.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Μαυροκέφαλου-Ζήκας

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Μιχάλης Λαϊνάς): Μήτσιος, Τσιότσιος, Μαλέσκος, Ντάφλος, Ρακόπουλος, Τουλκερίδης, Σιουμάλας (90΄ Πανούσης Ε.), Αθανασόπουλος (73΄ Παπαρούνης), Μπότσαρης, Παφίλας, Τζιάκος (67΄ Πανούσης Χ.).

Αετός Αγιάς (Ιακώβου – Κύργιος): Παπανικολάου, Γκίνης, Λιάλιας, Σκάρπος Σ., Βέκιος (59΄ Αθανασίου), Δέσκας, Μπέλλος, Παππάς, Σερίφης, Βαρτζιώτης (46΄ Σκάρπος Χ.), Λιάλιος.