Μεγάλη νίκη ο ΑΟ Καρυάς, 5-2 τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχε στο γήπεδο Σφακιωτών ο ΑΟ Καρυάς, επικρατώντας με το ευρύ 5-2 του Εθνικού Φιλιππιάδας.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Θεράπος έκανε το 1-0 για τον ΑΟ Καρυάς.

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας ισοφάρισε στο 8΄ με τον Κακάβα και στο 25΄ ο Σκέμπι έκανε το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 60΄ ο Χότζας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και στο 63΄ ο Σκέμπι με πέναλτι έκανε το 4-1.

Στο 77΄ ο Τσίρος μείωσε σε 4-2 για τον Εθνικό και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καλογερής διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Λύτρας-Παππάς

ΑΟ Καρυάς (Άρης Φερεντίνος): Καταγής, Θεράπος (87′ Μπεΐνας), Παπακωνσταντής (53′ Παπακυριαζής), Ρεκατσίνας, Πολίτης, Δραγούτας, Μοράλες, Κτενάς, Σκέμπι, Χότζας (75′ Χαλικιόπουλος), Καλογερής.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Λαζάρου, Λαϊνάς, Τζελιλάι (46΄ Καλπακούλας), Κακάβας, Λάκκας, Δερβίλης, Τσίρος, Τσιάπη (66΄ Σιώρος), Μήτσος, Νίκου, Ξυλογιάννης.