Νίκη με ανατροπή ο Θρίαμβος Λούρου, 3-1 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού

Ο Θρίαμβος επιβλήθηκε του Κεραυνού Θεσπρωτικού με 3-1 στον Λούρο, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή, καθώς οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Ντάφλου στο 42ο λεπτό,

Στην επανάληψη η ομάδα του Χρήστου Τζίμα. «απάντησε» γρήγορα, με τον Πάνου να ισοφαρίζει πέντε λεπτά αργότερα.

Μετά το γκολ του Πάνου οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και στο 53΄ ο Κωνσταντινίδης με πλασέ «έγραψε» το 2-1, ενώ στο 82΄ ο Μαργώνης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο 87΄ ο Θρίαμβος Λούρου ειχε δοκαρι με τον Γεωργίου.

Διαιτητής: Ζιώγας Αθ.

Βοηθοί: Ζιώγας Αλ. – Μπακάρας

Θρίαμβος Λούρου (Χρήστος Τζίμας): Μήτσιος, Μήτος-Κώτσης (55΄ Μπόμπορης), Δάλλας, Πάνου, Λάκκας, Λαμπρούσης (73΄ Κόλλινς), Μαργώνης, Κωνσταντινίδης, Μάγκος (60΄ Κολιός Γ.), Γεωργίου, Σάκκος (60΄ Δάσκαλος).

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Μάκης Ντόβας): Σπυράκος, Φίντζος (65΄ Ζήσης), Αθανασόπουλος (80΄ Χαΐδος), Τσιότσιος, Βάσσιος, Ντάφλος, Ναστούλης, Ζήκας, Γούλας (50΄ Νίτσος), Σιώρος, Κιτσαντάς.