Η ΑΕ Κιλελέρ επικράτησε στον Σταυρό με 0-1 κόντρα στον τοπικό Αστέρα, για την 32η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Λάρισας έφτασε τους 50 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος της Φθιώτιδας παρέμεινε στους 52.
Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ - 20/04/2024
Νίκη παραμονής το Κιλελέρ
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2024/04/418830703_938546618270974_242482976216806241_n.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2024/04/418830703_938546618270974_242482976216806241_n.jpg)
Στο 63′ έπειτα από φάουλ του Ελέζι ο Χασομέρης βρέθηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και έκανε το 0-1 με πλασέ για το Κιλελέρ.
Σκόρερ: Χασομέρης (63’)
Αστέρας Σταυρού (Λέντας): Μαγκλάρας, Μόσχος, Μαργαρίτης (80′ Ακασού), Παλιάκος, Σκούρας (63′ Φράγκος), Λάππας (46′ Μαλισσόβας), Κουδουνάς, Διαμαντής, Δρόσος (46′ Μαδίκας) Τάσιος (63′ Aλεξίου), Πανουργιάς
ΑΕ Κιλελέρ (Κατσάρας): Μυσιρλής, Φουρκιώτης, Μπαρούτας, Δοδοντσάκης, Αντωνίου, Αλτάνης (60′ Παπαγεωργίου), Ελέζη, Τζανής (90′ Κουκουφίκας), Χασομέρης, Βαγενάς (90′ Βλησαρούλης), Χατζησαββίδης (30′ λ.τρ. Κατσαμάγκας).
liganews.gr