Νίκη του Εθνικού επί του Αμβρακικού (2-1) με γκολ στις καθυστερήσεις

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με λίγες φάσεις εκατέρωθεν και με λυτρωτή τον Βαγγέλη Λαϊνά, που σκόραρε το νικητήριο γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Εθνικός επικράτησε με 2-1 επί του Αμβρακικού Βόνιτσας στην Φιλιππιάδα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν μετά από κάθετη του Νίκου ο Νάστος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τρανουλίδη.

Η ομάδα του Τάκη Κονιδάρη ισοφάρισε στο 70΄ με κοντινή κεφαλιά του Χαϊδάκη.

Στο 92΄ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Βαγγέλης Λαϊνάς έκανε το 2-1 χαρίζοντας τη νίκη στον Εθνικό!

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Ντόμαρης-Κατσαμπίρης

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Παναγιωτίδης, Νικηφορίδης, Korreshi, Δερβίλης, Παπανίκου, Ρακόπουλος, Νάστος, Μπεζεβέγκης, Κολιός, Νίκου, Παππάς (69΄ Λαϊνάς).

Αμβρακικός Βόνιτσας (Τάκης Κονιδάρης): Τρανουλίδης, Καρασαββίδης, Γεωργαλής, Λίτος, Ιωάννου, Λιότσος, Νταλιάρδας, Ντόντης (56΄ Χότζας), Πατρίκιος (53΄ Μπεκιάρης), Χαϊδάκης (90΄ Χριστοδούλου), Πόποτας (83΄ Θεοδωρίδης).