Α΄ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ - 31/05/2024
Ξανά προπονητής στον Εθνικό Φιλιππιάδας ο Γιώργος Γιάννος
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2024/05/εικόνα_Viber_2024-05-31_21-43-10-409.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2024/05/εικόνα_Viber_2024-05-31_21-43-10-409.jpg)
Τρίτη επιστροφή σε γνώριμα λημέρια για τον Γιώργο Γιάννο.
Ο Γιώργος Γιάννος είναι και πάλι προπονητής του Εθνικού Φιλιππιάδας, διαδεχόμενος τον Δημήτρη Μπαλάφα στον πάγκο της ομάδας.
Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επισημοποίησε την έναρξη της συνεργασίας της με τον Γιώργο Γιάννο στην τεχνική της ηγεσία. Ο άλλοτε τεχνικός του Θρίαμβου Λούρου διαδέχθηκε στον πάγκο του Εθνικού Φιλιππιάδας τον Δημήτρη Μπαλάφα.
Ο έμπειρος τεχνικός την περσινή σεζόν βρισκόταν στον Θρίαμβο και σήμερα ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας με την ομάδα του Λούρου.
Ο Γιώργος Γιάννος έχει περάσει μεταξύ άλλων από τους πάγκους των εξής ομάδων: ΠΑΣ Πρέβεζα, Αναγέννηση Άρτας, ΑΕ Καραϊσκάκης, Θρίαμβο Λούρου, Σκουφά Κομποίου, Αστέρα Ρόκκα, Άραχθο Παχυκαλάμου, ΑΟ Φλωριάδας, ΑΕ Καμπής και Δόξα Ωρωπού.