Πέρασε από την Καστοριά ο Ναυπακτιακός Αστέρας 0-1 τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας

Σε ένα βαρύ τερέν αγωνίστηκαν Μέγας Αλέξανδρος και Ναυπακτιακός Αστέρας στο «παγωμένο» ΔΑΚ Καστοριάς όπου ήταν η έδρα της ιστορικής ομάδας της Καστοριάς που είχε κατακτήσει κύπελλο Ελλάδας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα της Ναυπάκτου είχε καλή απόδοση και έφτασε στο γκολ στο 30’ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αδαμόπουλου και κεφαλιά του Νικολακόπουλου που νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση δημιουργώντας φάσεις στην περιοχή του Μανιάτη που επέστρεψε στην ενεργό δράση μετά τον τραυματισμό του.

Από την  πλευρά του και η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς διαχειρίστηκε πολύ καλά το παιχνίδι και κατάφερε να πάρει ένα μεγάλο διπλό απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή ομάδα.

Το φίλμ του αγώνα:

3’ Εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου η μπάλα στο τοίχος νέο σουτ η μπάλα άουτ.

12’   Απευθείας εκτέλεση φάουλ του για τον Μέγα Αλέξανδρο η μπάλα άουτ.

16’ Ο Καραγιάννης προλαβαίνει την τελευταία στιγμή και διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στον Χασάι.

24’ Σέντρα του Χασάι κεφαλιά του Νικολόπουλου η μπάλα άουτ.

25’ Σέντρα σουτ του Καραγιάννη γυριστό του Σαμπανέι η μπάλα άουτ.

30’ Γκοοολ Ο Νικολακόπουλος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αδαμόπουλου θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-1.

33’ Εκτέλεση φάουλ του Χασάι κεφαλιά του Λαδά θα μπλοκάρει ο Μανιάτης.

34’ Ωραίο σουτ του Μηλιάτη μέσα στην περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

38’ Σέντρα του Αδαμόπουλου σουτ στην κίνηση του Κωστή η μπάλα άουτ.

39’ Τετ α τετ από πλάγια θέση του Μηλιάτη θα διώξει ο Μανιάτης

40’ Σέντρα του Μηλιάτη η μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

50’ Σουτ του Χασάι Ο Μανιάτης θα αποκρούσει στην εξέλιξη της φάσεις οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Χασάι.

53’ Σουτ του Πήλιου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

54’ Εκτέλεση φάουλ του Μηλιάτη κεφαλιά του Νικολακόπουλου προς τα πίσω η μπάλα κόρνερ.

71’ Σουτ του Σαμπανέι θα μπλοκάρει ο Κράτσιος .

92’Σουτ του Σιαραφέρα η μπάλα θα περάσει άουτ.

93’ Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μηλιάτη.

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας: (Βόλτης): Κράτσιος, Τσόπρας, Τάσιος(65’Σιαραφέρας), Λαδιάς(75’Ευαγγέλου), Μήνος ,Γκέκας , Ηλίας(78’Σαλβαρίνας) , Αντωνιάδης(72’ Παπαδόπουλος), Νικολόπουλος, Μηλιάτης, Χασάι.

Ναυπακτιακός (Γκόγκιτς): Μανιάτης , Καραγιάννης, Αδαμόπουλος(53’ Τσιακούμης),Νικολακόπουλος, Ευαγγέλου, Κόκας,Στεργίδης(60’Βακράκος), Γιαννόπουλος , Γραμματικόπουλος(74’Κοκκώνης), Π.Β.,Σαμπανέι , Κωστής(46’ Πήλιος).