Πέρασε από τους Σφακιώτες ο Εθνικός Φιλιππιάδας

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επικράτησε με 3-2 εκτός έδρας επί του ΠΑΣ Σφακιώτες στο πλαίσιο της  5ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ιασωνίδη με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 42′ με τον Ρακόπουλο.

Ο Χρηστογιάννης με πέναλτι που κέρδισε ο Νάστος στο 45′ έβαλε μπροστά την ομάδα του Αδριανού Παπαδήμα κάνοντας το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο ΠΑΣ Σφακιώτες απάντησε και με τον Μονόλιθο στο 61΄ ισοφάρισε σε 2-2.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 84′ ο Χρηστογιάννης με σουτ μετά από πάσα του Νάστου.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Σφονδύλη-Παππάς

ΠΑΣ Σφακιώτες (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Παπανικολάου, Λάζαρης Ε., Μακρυμανώλης, Νάνος-Βερύκιος (57΄ Σκέμπης), Σάντας, Ιασωνίδης, Φούντας (74΄ Καρτάνος), Παππάς, Λάζαρης Α. (53΄ Μονόλιθος), Καρελής (87΄ Χαγιάννης), Κρητικός.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Παναγιωτίδης, Παπανίκου, Korreshi (67΄ Καλιακάτσος), Δερβίλης, Νικηφορίδης, Ρακόπουλος, Νάστος, Χρηστογιάννης, Λαϊνάς (80΄ Κολιός), Μπεζεβέγκης, Πάνου (67΄ Παππάς).