Ντεμπούτο της Κατσάνου με τη φανέλα του ΠΑΟΚ!

Η Ελπίδα Κατσάνου μπήκε αλλαγή στο 45ο λεπτό στη νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στην Αγκαρίτσα για το Women’s Champions League.

Στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι, στο γήπεδο του Μακεδονικού, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε μόλις στο 3’ με δυνατό σουτ της Ολίνας Μπαξεβάνου και πέτυχε το 2-0 στο 17’ με την Αντιγόνη Παπαδοπούλου να εκμεταλλεύεται αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε στο 3-0 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο 38’ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ της Μήτκου.

Η… πρώτη γεύση από Ακίντα
Στο δεύτερο ημίχρονο η Έσε Ακίντα έδωσε μια πρώτη γεύση από τη σπουδαιότητα της μεταγραφής της στον ΠΑΟΚ, καθώς σε 45 λεπτά πέτυχε τρία γκολ σημειώνοντας χατ τρικ. Η Κενυάτισσα φορ πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51’ πέτυχε το 4-0, στο 88’ το 5-0 με κοντινό γύρισμα και το τελικό 6-0 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο ΠΑΟΚ στο πλαίσιο του 7ου ομίλου του πρώτου γύρου του Women’s Champions League, θα αντιμετωπίσει πλέον τη Βαλερένγκα (21/8) διεκδικώντας το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης.

ΠΑΟΚ: Χατζηχαριστού, Χαραλσντότιρ, Σμιλίκοβιτς, Μήτκου, Μπαρμπόσα, Στράντζαλη, Σέκα (45′ Κατσάνου), Γιαννακά , Μπαξεβάνου (85′ Μάκρα), Βαρδαλή (65′ Τσακμακίδου), Παπαδοπούλου (45′ Ακίντα).

πηγή: metrosport.gr