Περίπατος για Εθνικό Φιλιππιάδας

Ο Εθνικός μετέτρεψε σε μονόλογο το παιχνίδι απέναντι στον Αετό Αγιάς, καθώς επικράτησε με 7-0 στη Φιλιππιάδα.

Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό ο Μήτσος, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κακάβας έκανε το 2-0.

Ο Στούπας στο 59΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 δίνοντας στην ομάδα του σαφές προβάδισμα νίκης.

Στο 64΄ ο Μήτσος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 4-0. Στο 69΄ ο Δηητριάδης έκανε το 5-0 για την ομάδα του Ανδριανού Παπαδήμα. Στο 75΄ ο Χρήστου έκανε το 6-0 και στο 79΄ ο Τσιάπη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Γκούμας-Μαυροκέφαλου

Εθνικός Φιλιππιάδας(Ανδριανός Παπαδήμας): Μολώνης, Σαραντάρης (51’ Στούπας), Χρήστου, Κακάβας, Δερβίλης, Δημητριάδης (79’ Στάθης), Τσιάπη, Ξυλογιάννης, Μήτσος (67’ Ντανάι), Νίκου, Τσίρος.

Αετός Αγιάς (Αλέκος Βάσι-Χρυσόστομος Κύργιος ): Παπανικολάου, Μπέλλος, Λιάλιας, Σκάρπος Σ.-Β., Κουρούτης, Παππάς, Γεωργίου (65’ Γκογκοζώτος), Σκάρπος Β., Ντάλλας, Λιάλιος, Αθανασίου.