Πρεμιέρα με νίκη για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, 2-1 τον Θρίαμβο Λούρου

Για την 1η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας στο γήπεδο του Θεσπρωτικού ο Κεραυνός πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 απέναντι στον Θρίαμβο Λούρου.

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού άνοιξε το σκορ με τον Νικολαΐδη στο 65΄, ενώ ο Θρίαμβος Λούρου ισοφάρισε με γκολ του Γεωργίου, τρία λεπτά αργότερα!

Τα πάντα κρίθηκαν στο 70ο λεπτό όταν ο Μπόμπορης κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Μαργαρίτης ο οποίος έκανε το 2-1, το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Τσόγκας – Παππάς

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Τσιότσιος, Τσαΐμος, Ντάφλος, Παπανίκου, Μαργαρίτης, Κάτσενος, Μπόμπορης, Νικολαΐδης (68΄ Ευθυμίου), Πανούσης, Παππάς Σ. (66΄ Ζήκος).

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Σάκκος (68΄ Δήμας Δ.), Πρέντζας, Δήμας Χ., Γκίνι, Κόλλινς, Κούσης, Κολιός (56΄ Λαμπρούσης), Γεωργίου, Δάσκαλος (68΄ Γεωργόπουλος), Σιώρος (56΄ Ζάκκας).