ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - 24/05/2023
Πρώτη νίκη στα μπαράζ για τον Τηλυκράτη
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG-f327b90c12503bd20a670f0b562b8235-V.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG-f327b90c12503bd20a670f0b562b8235-V.jpg)
Ο Τηλυκράτης υποδέχθηκε την Κοζάνη για την 3η αγωνιστική για τα μπαράζ ανόδου Super League 2 με το σκορ να σταματάει στο 1-0.
photo: matiesstasport.blogspot.com
Ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δυο πολύ καλές ομάδες, με γρήγορο ρυθμό στα δυο ημίχρονα και φάσεις.
Στο 85΄ λυτρωτής για τους γηπεδούχους ήταν ο Εντουάρντο, όταν κατάφερε να βγει στην αντεπίθεση έπειτα από εκπληκτική μακρινή μπαλιά του Γκουντρουμπή και απέναντι στον Καραγκιόζη έκανε το 1-0.
Διαιτητής: Χατζηπαναγιώτου (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τσάντας – Παπαλαζάρου (Ηπείρου)
Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Σκιαδάς, Τόσκα, Περιστέρης (89′ Σοροβός) Τεγούσης, Γκουντρουμπής, Ζδράβος (Κατσής) Νικηφορόπουλος (73′ Εντουάρντο).
ΦΣ Κοζάνη (Μπαδήμας): Καραγκιόζης, Πάνος, Παπαργυρίου, Μαραγκός, Γιαλαμίδης Μπακάλης (89′ Κούφας), Ψάλτης (α.α. 40′ Μπίντσης) Νιάσε, Αποστολίδης (46′ Λάμπογλου), Βοριαζίδης (75′ Παπανικόπουλος), Κανούλας.