ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - 06/09/2021
Στις 13/9 η πρώτη συγκέντρωση των διαιτητών
Συντάκτης: Sportime24
Με αφορμή την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου 2021-22 των Ερασιτεχνικών Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ενημερώνουμε τους εν ενεργεία και μη εν ενεργεία Διαιτητές μας τα εξής:
– Η πρώτη συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου ώρα 19.30 στην αίθουσα συγκεντρώσεων της ΕΠΣ τηρουμένων όλων των υγειονομικών κανόνων.
– Όλοι οι διαιτητές θα πρέπει να προσκομίσουν υποχρεωτικά τα εξής:
β) Αντίγραφο ποινικού μητρώου.
γ) Οι εν ενεργεία Διαιτητές θα πρέπει επίσης, να προσκομίσουν γνωμάτευση από ιδιώτη ιατρό ή ιατρό από δημόσιο νοσοκομείο ειδικότητας παθολόγου ή καρδιολόγου καθώς και οφθαλμιάτρου (οπτικής οξύτητας-αντίληψης χρωμάτων) για την κατάσταση της υγείας τους.
Από την ανωτέρω υποχρέωση, εξαιρούνται οι διαιτητές που συμμετείχαν ή θα συμμετέχουν στα σεμινάρια της ΚΕΔ/ΕΠΟ.
Την Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου και ώρα 18:30 θα πραγματοποιηθούν οι γραπτές εξετάσεις στους κανονισμούς ποδοσφαίρου, για την πιστοποίηση των διαιτητών των τοπικών κατηγοριών. (για την εξεταστέα ύλη πατήστε εδώ)
Για την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ο Πρόεδρος Ο Αντιπρόεδρος
ΦΙΤΣΑΣ Η. ΣΑΡΑΦΟΓΛΟΥ Γ.
Το Μέλος
ΔΡΑΚΟΣ Ι.