ΒΟΛΕΪ - 07/08/2023
Συμμετοχή του Ermis Beach Volley Club Preveza σε όλα τα αναπτυξιακά πανελλήνια πρωτάθληματα
Συντάκτης: Sportime24
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/08/366386324_825804418901270_177018671809579633_n.jpg)
![](https://www.sportime24.gr/wp-content/uploads/2023/08/366386324_825804418901270_177018671809579633_n.jpg)
Συμμετοχή σε όλα τα αναπτυξιακά πανελλήνια πρωταθλήματα είχε για άλλη μια σεζόν φέτος το Ermis Beach Volley Club Preveza.
Οι 16χρονοι Βαγγέλης Στέλιος & Σμπονιας Χρήστος κατέλαβαν την 5η θέση στην Ελλάδα στο πανελληνίων πρωτάθλημα παίδων (Κ17) που διεξήχθει στο Λουτράκι , ενω στο πρωτάθλημα εφήβων (Κ19) που διεξήχθει στην Κεφαλονιά κατέκτησαν την 7η θέση . Στην Κεφαλονιά το Ermis Beach Volley Club Preveza είχε και συμμετοχή στα κορίτσια με δυο μάλιστα ομάδες . Πατακιαρα Ζωή (17ετων)& Ηλιαδη Εύα (16ετων) τερμάτισαν στην 7η θέση του πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων (κ19) , ενώ τις εντυπώσεις κέρδισαν οι 12χρονες αθλήτριες του συλλόγου Κοντομιχη Συρμαλενια & Μπότα Βάσια που αντεπεξήλθαν επάξια αν και ήταν η μικρότερη ηλικιακά ομάδα του πρωταθλήματος !Τέλος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών Κ22 στην Καλαμάτα οι αθλητές Μικρώνης Μάρκος και Σταγογιαννάκης Γιάννης κατέλαβαν την 7η θέση.