Τεράστια νίκη με 10 παίκτες το Σούλι Παραμυθιάς, 2-1 τον Μακεδονικό Φούφα

Τι κι αν το Σούλι Παραμυθιάς δέχτηκε διπλό σοκ στο 45΄ (γκολ και κόκκινη) η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη όχι μόνο δεν το έβαλε κάτω αλλά πραγματοποιώντας ένα φανταστικό β΄ ημίχρονο πήρε τελικά τη νίκη με 2-1 που του δίνει και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία, 4 αγωνιστικές πριν το τέλος!

Ο Τοπάλης στο 7΄ είχε την πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς, όμως το φάουλ του σταμάτησε στο δοκάρι του Βλάχου. Με εντυπωσιακή ενέργεια του Μπέλλου από δεξιά στο 40΄ και σέντρα στον Ντόκο, ο αρχηγός του Σουλίου δεν δυσκολέυτηκε από κοντά να κάνει το 1-0. Στο τέλος του α΄μέρους το μομέντουμ του αγώνα φάνηκε να γέρνει υπέρ των φιλοξενούμενων, με τον Τζουβάρα να ισοφαρίζει με κοντινό σουτ και τον Βλάχο να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη, με τον διαιτητή να θεωρεί πως απώθησε τον σκόρερ. Το Σούλι πάντως έλεγξε χωρίς κανένα πρόβλημα το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα από τον Μακεδονικό. Μάλιστα στο 73΄,  ο Κύργιος επιχείρησε ένα πλασαριστό σουτ από μακρινή απόσταση, o Σταυρίδης έκανε κακό υπολογισμό κι έτσι το Σούλι έφτασε, δίκαια στο 2ο γκολ του στο ματς. Ο Μακεδονικός είχε κάποιες καλές στιγμές στα τελευταία λεπτά, με τους Ματούλα και Χάιτα, ενώ η Παραμυθιά από την άλλη άγγιξε και το 3-1 στις αντεπιθέσεις, με κορυφαία στιγμή από τον Βασ.Μώκο σε τετ-α-τετ στο 91΄.

Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Βλάχος, Κωτσιας, Μελιγγιωτης (45΄ Ελευθεριάδης), Γεωργάκης, Διαμαντής, Βασ.Μωκος, Μπέλλος, Κύργιος (93΄ Λάμπρου), Τσουμάνης (85΄Νάσιος), Ντόκος, Παρχαριδης

Μακεδονικός Φούφας (Σαμαράς): Σταυρίδης, Σιδηρόπουλος, Δινοβιτσης (82΄ Μόσχος) , Τζουβάρας, Τακιδης, Φωτιάδης, Τοπάλης, Μπιντσης (77′ Καλογιάννης), Χαϊτας, Μαγούλας (82΄ Χαραλαμπίδης), Μαυροματιδης