«Καθάρισε» την πρόκριση σε ένα ημίχρονο ο Τηλυκράτης Λευκάδας!

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας «καθάρισε» την πρόκριση κόντρα στον Αμβρακικό  από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Βόνιτσα καθώς πέτυχε τρία γκολ (4-0).

Οι «κυανέρυθροι» δεν ήθελαν να μπουν σε μπελάδες, μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να επιβληθούν πλήρως πετυχαίνοντας τρία γκολ σε 10 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Μπαλή, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα η ομάδα του Τάκη Κονιδάρη  πήρε αέρα δύο τερμάτων χάρη σε γκολ του Σπύρου Γεωργούση.

Στο 28ο λεπτό ο Γεωργούσης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 3-0, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη αλλά και την πρόκριση.

Στην επανάληψη, ο Τηλυκράτης κατάφερε να φτάσει και σε ένα τέταρτο γκολ στο 65΄ με τον Πριόνα.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Πάτσης-Παππάς

Αμβρακικός Βόνιτσας (Αποστόλης Γεωργαλής): Καστρινάκης (56΄ Αχυριάτης), Κουτσογιώργος, Γεωργαλής, Τσώλης, Ρέππας, Ζήκας, Νταλάρδας, Νίκου, Μπεκιάρης, Ζιώγκας, Πεπόνης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Τάκης Κονιδάρης): Τεντζέρης, Πριόνας, Βασίλας, Δημητρίου, Ιασωνίδης (46΄ Celaj), Μπουρδούβαης, Περιστέρης, Μπαλή, Γεωργούσης, Καταγής Γ. (46΄ Τόσκα), Μπαλογιάννης (46΄ Λογαράς).